تقابل تیم‌های فرانسه و کرواسی در نیمه اول دیدار فینال جام بیست‌ویکم به تساوی انجامید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در دیدار فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، از ساعت ۱۹:۳۰ امشب (یکشنبه) تیم‌های ملی فوتبال فرانسه و کرواسی در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو به مصاف هم رفته‌اند. تلاش دو تیم در نیمه اول این بازی که قضاوتش برعهده نستور پیتانا از آرژانتین است، به برتری ۲ بر یک شاگردان دیدیه دشان انجامید.

ماریو مانژوکیچ در دقیقه ۱۸ ابتدا با گل به خودی فرانسه را در نتیجه پیش انداخت. در ادامه کرواسی با فشاری که آورد در دقیقه ۲۵ توسط ایوان پریشیچ نتیجه را به تساوی کشاند. بازی با همین نتیجه دنبال می‌شد که داور آرژانتینی بازی با استفاده از کمک‌داور ویدئویی (VAR) بازی یک ضربه پنالتی به سود خروس‌ها اعلام کرد تا گریزمان در دقیقه ۳۹ دروازه سوباشیچ را باز کند.

نکته جالب این بازی این است که داور آرژانتینی بازی برای اولین بار در این تورنمنت از کمک‌داور ویدئویی استفاده کرد. همچنین با گل به خودی مانژوکیچ اولین گل به خودی تاریخ دیدار فینال‌ تمامی ادوار جام جهانی رقم خورد.

انگولو کانته در دقیقه ۲۷ و لوکاس هرناندس در دقیقه ۴۱ هر دو از فرانسه داور بازی کارت زرد گرفت.

فیلیپ لام، اسطوه فوتبال آلمان پیش از این بازی جام قهرمانی را به ورزشگاه آورد.

رؤسای جمهور روسیه، کرواسی، فرانسه، ارمنستان، بلاروس، گابن، مولداوی، فلسطین، سودان و امیر قطر میهمان ویژه این بازی هستند. در کنار جانی اینفانتینو رئیس فیفا چهره‌هایی همچون نوئل لگرات رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه و داور شوکر رئیس فدراسیون کرواسی حضور دارند.

همچنین اسطوره‌های فوتبال از جمله لوران بلان، دونگا، آندرس برمه، رونالدینیو، دکو، مارسل دسایی، دیدیه دروگبا، ساموئل اتوئو، کافو، لوئیز فیگو، کریستین کارمبئو، ماریو کمپس، یورگن کلینزمن، فیلیپ لام، پائولو مالدینی، دیه‌گو مارادونا، مارکو ماتراتزی، لوتار ماتئوس،کارلس پویول، میشل سالگادو، داریو سیمیچ، لیلیان توران، فرانچسکو توتی، دیوید ترزگه، جرزینیو و آرسن ونگر جزو میهمانان دعوت شده فیفا در این بازی هستند.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.