سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا از مهار پنالتی رونالدو توسط بیرانوند به عنوان یکی از لحظات به یادماندنی تیم‌های آسیایی در جام جهانی ۲۰۱۸ یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی به معرفی پنج لحظه به یادماندنی تیم‌های آسیایی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پرداخت. از دید AFC یکی از این لحظات به یادماندنی در جام بیست‌ویکم را علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی ایران رقم زده است.

در این گزارش آمده است: بیرانوند یکی از احساسی‌ترین داستان‌های زندگی را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشت، به طوری که رسانه‌های بین‌المللی هم به مسیر زندگی غیرمعمول وی برای رسیدن به اوج پرداختند، از خوابیدن در خیابان‌های تهران تا دنبال کردن رویایش برای تبدیل شدن به فوتبالیستی حرفه‌ای، برای تأثیرگذاری در جام جهانی.

تیم ملی در حالی پا به آخرین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گذاشت که برای رسیدن به مرحله حذفی نیاز به برد مقابل پرتغال داشت. قهرمان اروپا در حالی که با نتیجه یک بر صفر از ایران پیش بود، در دقیقه ۵۳ فرصتی طلایی برای دو برابر کردن تعداد گل‌های خود داشت، جایی که کریستیانو رونالدو یک پنالتی برای پرتغال گرفت و خودش هم پشت توپ ایستاد.

بیرانوند مقابل بهترین بازیکن جهان، خونسرد بود و به سمت چپ خود شیرجه رفت تا مهار توپ خیره‌کننده‌ای انجام دهد. دروازه‌بان پرسپولیسی تیم ملی توپ را در دو ضرب مهار کرد تا این اجازه را به هم‌تیمی‌هایش بدهد که در آخرین دقایق بازی به گل تساوی‌ برسند. این لحظه افتخارآمیز پاداش سال‌ها سخکوشی است.

دیگر لحظات به یادماندنی این گزارش عبارتند از: برتری کره جنوبی مقابل آلمان، پیروزی تاریخی عربستان مقابل مصر، بازی ژاپن مقابل بلژیک در مرحله یک‌هشتم نهایی و بازی دنیل ارزانی ۱۹ ساله در ترکیب استرالیا و تبدیل شدن به جوانترین بازیکن جام بیست‌ویکم.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.