آخرین نماینده آفریقا در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ با کسب پیروزی‌ مقابل پاناما به خانه برگشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آخرین شب از بازی‌های مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، از ساعت ۲۲:۳۰ پنحشنبه شب در گروه G، تیم‌های ملی پاناما و تونس که حذف‌شان در مرحله قبلی قطعی شده بود، در ورزشگاه موردوویای شهر سارانسک به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی ۲ بر یک تونس خاتمه یافت.

گل‌های این بازی را مریا در دقیقه ۳۳ (گل به خودی) برای پاناما و بن یوسف در دقیقه ۵۱ و خضری در دقیقه ۶۶ برای تونس زدند.

نیمه اول

تنها توپی که در نیمه نخست این بازی از خط دروازه‌‌ها عبور کرد گل به خودی مریا بازیکن تونس در دقیقه ۴۵ بود که تیم منطقه کونکاکاف را به کسب اولین پیروزی‌اش در جام جهانی نزدیک کرد.

تونس در حالی بازنده نیمه اول شد که از نظر تملک توپ و موقعیت‌های گلزنی آمار بهتری نسبت به حریفش داشت.

به این ترتیب تعداد گل‌های پاناما در اولین دوره حضورش در جام جهانی به دو گل افزایش پیدا کرد.

این گل با شوت خوسه لوئیس رودریگس که در میان راه با برخورد با یاسین مریا تغییر مسیر داد شکل گرفت و فیفا آن را به نام بازیکن تونس ثبت کرد.

نیمه دوم

در نیمه دوم تونس مزد بازی بهترش را گرفت تا حق به حقدار برسد. این تیم که در نیمه اول با وجود مالکیت توپ و حملات بیشترش راهی به دروازه پیدا نکرده بود، به حملاتش ادامه داد و ۶ دقیقه پس از آغاز این نیمه توسط بن یوسف کار را به تساوی کشاند. در دقیقه ۶۶ هم خضری با زدن گل دوم تونس ضمن تکمیل بازگشت نماینده آفریقا و به ارمغان آوردن اولین پیروزی تونس در جام جهانی، به اولین بازیکن کشورش تبدیل شد که در بیش از یک دوره جام جهانی گلزنی می‌کند.

با نتیجه‌ای که در این بازی رقم خورد، تونس با نگه داشتن پاناما در حسرت کسب پیروزی در اولین تجربه حضورش در جام جهانی، ۳ امتیازی شد و در رده سوم گروه به کارش در جام بیست‌و‌یکم پایان داد. از این گروه بلژیک و انگلیس به مرحله بعد راه یافتند.

در این دیدار گومس، آویلا، تخادا از پاناما و ساسی و بدری از تونس کارت زرد گرفتند.

این خبر حدود ۲ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.