اتفاق ناگوار برای تیم ملی آرژانتین رخ نداد و این تیم در آخرین دقایق دیدار مقابل نیجریه به دور بعد جام جهانی ۲۰۱۸ راه یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های ملی آرژانتین و نیجریه در یکی از دو بازی همزمان ساعت ۲۲:۳۰ سه‌شنبه شب جام جهانی ۲۰۱۸ در ورزشگاه سن‌پترزبورگ به قضاوت جونیت چاکر ترک به مصاف هم رفتند که نیمه اول این بازی با گل دقیقه ۱۴ لیونل مسی یک بر صفر به سود آرژانتین پایان یافت و در نیمه دوم پنالتی موسی در دقیقه ۵۱ برای نیجریه و روخو در دقیقه ۸۶ برتری ۲ بر یک و صعود آرژانتین را رقم زد.

نیمه اول

بازی با حملات آرژانتین شروع شد و این تیم در غیاب دیبالای نیمکت‌نشین در دقیقه ۱۴ توسط مسی به گل رسید. در ادامه آرژانتین باز هم حملاتی ترتیب داد و مسی یک ضربه به تیر دروازه کوبید، اما نتیجه تغییر نکرد و آرژانتین با برتری یک بر صفر در نیمه اول موقتاً از کابوس حذف فرار کرد. گل مسی، اولین گل او در جام جهانی پس از شش بازی بود. او گل قبلی‌اش را هم در جام جهانی ۲۰۱۴ به نیجریه زده بود.

نیمه دوم

در حالی که نیمه دوم متعادل شروع شده بود، خطای ماسکرانو در دقیقه ۵۱ یک پنالتی را برای نیجریه به ارمغان آورد و موسی ضربه‌اش را در خلاف جهت سنگربان به گل تساوی نیجریه تبدیل کرد.آرژانتین حملات بی‌برنامه‌ای برای جبران داشت و با وجود تایید نشدن خطای مشکوک به پنالتی برای نیجریه، نتیجه دست نخورده ماند. سامپائولی، سرمربی آرژانتین با وجود نیاز به گل فقط یک مهره موثر به نام آگوئرو را به بازی آورد و از به میدان آوردن دیبالا به جای ایگواین خودداری کرد. در نهایت تلاش آرژانتین نتیجه داد و روخو با گلزنی در دقیقه ۸۶ تیمش، آرژانتین را به دور بعد رساند. به این ترتیب آرژانتین ۴ امتیازی بالاتر از نیجریه ۳ و ایسلند یک امتیازی به عنوان تیم دوم صعود کرد و رقیب فرانسه در مرحله یک‌هشتم‌نهایی شد.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.