شگفتی‌ساز جام جهانی ۲۰۰۲ اولین پیروزی آفریقایی‌ها در جام بیست و یکم را رقم زد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آخرین دیدار دور اول مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ تیم‌های لهستان و سنگال به مصاف هم رفتند که نماینده آفریقا موفق شد با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی برسد. گل‌های سنگال را سیونک (۳۷ - گل به خودی) و نیانگ (۶۰) به ثمر رساندند و برای لهستان نیز کرچویاک در دقیقه ۸۶ گلزنی کرد.

در این بازی که ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه اسپارتاک مسکو و به قضاوت شکرالله بحرینی در گروه H جام جهانی انجام شد، ضربه گوایه در دقیقه ۳۸ به سیونک برخورد کرد و به گل اول سنگال تبدیل شد تا تعداد گل‌ به خودی‌ها جام باز هم افزایش پیدا کند. سنگال با این گل به خودی مزد برتری نسبی‌اش را گرفت و نیمه اول را یک بر صفر پیروز به رختکن رفت.

در نیمه دوم بازی با تعادل نسبی پیش می‌رفت که اشتباه بازیکن و شزنی، سنگربان لهستان به نیانگ اجازه داد در دقیقه ۶۰ اختلاف را دوبرابر کند. تلاش لهستان برای جبران به گل کرچیویاک در دقیقه ۸۶ انجامید اما حملات تیم شرق اروپا برای به تساوی کشاندن نتیجه‌ای نداشت و سنگال با حفظ برتری ۲ بریک، اولین پیروزی قاره آفریقا در جام جهانی ۲۰۱۸ را رقم زد، ضمن اینکه سانه در دقیقه ۴۹ و گوایه در دقیقه ۷۲ از سنگال و کرچویاک از لهستان در دقیقه ۱۲ اخطار گرفتند.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.