سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: ما باید به خودمان توجه کنیم و شاید ابرستاره‌هایی نداشته باشیم اما می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از روسیه، کارلوس کیروش در نشست خبری پیش از دیدار دوم تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل اسپانیا در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار داشت: اجازه دهید به حضور رسانه‌ها خوش آمد بگویم. احساسات عمیقم را بیان می‌کنم که برای تیم ملی یک افتخار است که در اینجا حضور داشته باشد. یک فرصت منحصر به فرد است که مقابل اسپانیا که یکی از کاندیداهای جدی قهرمانی است، بازی کنیم. بازیکنانم روحیه بسیار خوبی دارند و مسعود شجاعی می‌تواند این را تأیید کند. بازیکنانم بسیار هیجان زده و مشتاق هستند که این فرصت را دارند برابر تیم خوب و بازیکنان عالی بازی کنند.

وی افزود: همه ما در اینجا پیروز هستیم، چرا که این یک فرصت منحصر به فرد برای تیم ملی ایران است. بازیکنانم می‌توانند درباره بازی فوتبال بیشتر بیاموزند و رشد کنند. با این انتظار نیامده‌ایم که همه چیز برای ما ساده باشد. اینطور نیست و آمده‌ایم که بهتر شویم. بازی با اسپانیا همین مسئله است و خودش یک برد است.

کی‌روش در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنانش می‌توانند دنیا را متعجب کرده و سه امتیاز را بگیرند، گفت: فردا ما تلاش خواهیم کرد که بازی خوبی انجام دهیم. با توجه به اینکه می‌دانیم لازم است حداکثر تلاش خود را به خرج دهیم و بهترین ممکن باشیم. باید به فوتبال احترام بگذاریم و این اصول ارزشمند است. هر چیزی که برای فوتبال خوب است برای زندگی هم خوب است و فردا ایران تلاش خواهد کرد بهترین باشد.

وی تصریح کرد: مقابل تیمی که توپ، زمان و سرعت حرکت را می‌توانند کنترل کنند و سبک خاص خودشان را دارند اما نگرش ما این است از هر فرصتی به نحو احسن استفاده کنیم و هر زمان توپ را بگیریم از آن استفاده خواهیم کرد. باید مثبت و خوش بین باشیم و اگر بخواهیم برنده باشیم مثبت هستیم. ما برای برد بازی می‌کنیم و بازیکنان بسیار عالی داریم مانند بازیکنان خوبی که در اسپانیا هستند. شاید در آن کلاس نباشند اما بازیکنان خوبی که گفتم نیاز به معرفی ندارند. ما می‌دانیم چطور باید فداکاری کرده و متمرکز باشیم و هر چقدر کار سخت تر باشد بازیکنان ما بیشتر مبارزه و فداکاری خواهند کرد. ما خوشحالیم که اینجا حضور داریم و باید با احترام بازی کرده و به برد فکر کنیم. اگر به هواداران مثبت باشیم باید برای برد بازی کنیم اما نتیجه بعد از ۹۰ دقیقه معلوم می شود و البته اسپانیا شهرت بیشتری دارد.

سرمربی تیم ملی در خصوص ترک لوپتگی و آمدن هیرو گفت: هر کسی مدتی طولانی فوتبال بازی کرده باشد می‌داند فوتبال پر از سورپرایز است. شرایط خاص بوده اما باید توجه داشته باشیم این برای ما هم موضوع کنایه آمیز است. من به مدت طولانی فکر کردم به اینکه اگر هیرو بازیکن باشد چه می‌شود و او همیشه شاگر من بوده اما اکنون رقیب من است. این کنایه آمیز است اما برای او احترام قائلم و تصمیمی که او می‌گیرد سخت و دشوار است. او حرفه‌ای است و می‌تواند اسپانیا را متحول کند و به نظرم انتخاب او نشان داد که چقدر به عنوان یک شخص و مربی چقدر ارزشمند است. در واقع در بازی با پرتغال نشان داد اسپانیا چقدر خوب است.

وی در خصوص اینکه آیا فکر می‌کند اسپانیا قوی‌ترین تیم جام است و چه نامی او را نگران می‌کند، اظهار داشت: همه ۲۳ اسم اسپانیا من را نگران می‌کند اما در نهایت تیم‌های قوی در مرحله آخر بازی می‌کنند و این کوسه‌ها هستند که به مراحل بالاتر می‌رسند. به نظرم پرتغال و اسپانیا جزو تیم‌هایی هستند که می‌توانند به آنجا برسند. آنچه مهم است بازیکنان من باید قوی منجسم و مثبت اندیش باشند. من می‌توانم درباره خیلی بازیکنان اسپانیا صحبت کنم اما باید بگویم مهم نیست چه کسی بازیکن نگران کننده‌ای هستند، چون همه آنها قوی هستند و بازی مقابل آنها دشوار. ما باید به خودمان توجه کنیم و شاید ابرستاره‌هایی نداشته باشیم اما می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

کی‌روش در خصوص مصدومیت روزبه چشمی و وضعیت او و اینکه آیا تقابل بازیکنان ایران با ابرستاره‌های اسپانیا را چطور می‌بیند، گفت: متاسفانه از اخبار بد، مصدومیت روزبه است. حادثه ای در تمرینات برای او پیش آمد و به این واسطه نمی‌تواند در بازی باشد. باید بگویم بازی مقابل اسپانیا هم راحت نیست و اینکه بگویم بازیکنان ما چطور این کار را انجام خواهند داد، نیاز به گفتن آن نیست که اسپانیایی‌هاچطور بازی می‌کنند و آمدیم اینجا به خودمان توجه کنیم.

وی افزود: همه می دانند ما پیشینه آمادگی خیلی کشورها از جمله اسپانیا را نداریم و این را نمی‌توانم تکرار کنم. این وظیفه شماست که به بازیکنان ایران پاداش بدهید، چون آنها امکانات بقیه دنیا را نداشتند. چرا بازیکنان ما باید به واسطه تحریم مجازات بشوند؟ اینها هم خانواده دارند و همه جا می‌بینیم آدم‌ها می‌خندند اما به واسطه بازی‌های ما هم خیلی‌ها بین تماشاگران می‌خندند یا گریه می‌کنند. همیشه نگرانی من این بوده که به عنوان مربی وقتی بازی تمام می‌شود هیچکس انگشت خودش را برای اشاره به سمت دیگری دراز نکند و به کسی مشتی بزند. همیشه این کار انجام شده و به بازیکنان افتخار می‌کنم و می‌گویم هنگام خروج از زمین سربلند بیرون بیایید و بدانید هواداران خود را باید مفتخر کنید. کاری کنید که ارزش پیراهن ایران را بلند کنید و به بازیکنانم گفته‌ام که به این اصل فکر کنند.

کی‌روش درباره اینکه می‌خواهم سوالی یک میلیون دلاری از شما بپرسم و به نظر شما چطور می‌توان تیم پر ستاره اسپانیا را متوقف کرد در حالی که در تیم شما ابرستاره وجود ندارد و البته عشق وجود دارد، گفت: باید بگویم اگر یک معجون جادویی بود که بتوان آن را یک میلیون دلار خرید تا اسپانیا را شکست داد این معجون را می‌خریدیم. ما واقع بین هستیم و باید ببینیم چه کاری می‌توانیم انجام دهیم. هیچ بازی از پیش بازنده یا برنده نیست و ما باید این را بدانیم. اگر بازی بسکتبال بود که همه تیم‌ها در لحظه اشتباه استفاده کنند نیست و ممکن است حریف شما بیشتر اشتباه کند.

وی تصریح کرد: ما باید به جنبه‌های دیگر بازیکنان اسپانیا هم نگاه کنیم. ما چیزی برای از دست دادن نداریم و همانطور که قبلا گفتم تیم ملی ما خودش را برای آسیا آماده می‌کند و چه ببازیم و چه ببریم ما برنده هستیم. مثلا تیمی مثل پرتغال همیشه برنده بوده اما برای من پول مهم نیست و شاید برای آنها پول مهم بوده است. ما می خواهیم اسپانیا را کنترل کنیم اما آنها نمی‌توانند علاقه عشق و نگرش بازیکنان ما را کنترل کنند و این کار از عهده آنها بر نمی‌آید. ما سعی خواهیم کرد از بازی‌مان دفاع کنیم و شاید نیاز باشد در خیلی مواقع دفاع کنیم. ببخشید شاید این فوتبال باشد اما ما نمی‌خواهیم تسلیم شویم و مقابل اسپانیا یا هر رقیب دیگری تسلیم شدن نگرش درستی نیست. ما نگرش‌مان فقط این است که به توانایی‌مان ایمان داشته باشیم اما نتیجه را خدایان فوتبال رقم می‌زنند.

این خبر حدود ۲ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.