نخستین بازی از گروه گروه هشتم جام جهانی ۲۰۱۸ با تقسیم امتیازات میان سامورایی‌ها‌ و شاگردان پکرمن خاتمه یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ششمین روز جام جهانی ۲۰۱۸ و نخستین بازی گروه H‌ این رقابت‌ها، امروز (دوشنبه) از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران تیم‌های ملی کلمبیا و ژاپن در ورزشگاه موردوویای شهر سارانسک به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی ۲ بر یک تیم ملی ژاپن به پایان رسید. گل‌های ژاپن را کاگاوا در دقیقه ۶ از روی نقطه پنالتی و اوزاکو در دقیقه ۷۳ و گل کلمبیا را نیز کینترو روی یک ضربه ایستگاهی زیرکانه در دقیقه ۳۹ به ثمر رساندند. به این ترتیب ژاپن بهترین نتیجه را میان تیم‌های آسیایی در دور نخست مرحله گروهی جام بیست‌و‌یکم کسب کرد.

نیمه اول

نیمه نخست این بازی در حالی آغاز شد که خیلی‌ها با وجود نیمکت‌نشینی خامس رودریگس انتظار یک آغاز طوفانی از سوی کلمبیا می‌رفت اما در سناریویی کاملاً متفاوت این ژاپنی‌ها بودند که خیلی سریع و در دقیقه سوم یک حمله را روی دروازه نماینده آمریکای جنوبی ترتیب دادند، حمله‌ای که تمام معادلات را برای کلمبیایی‌ها به هم زد.

در این حمله اوزاکو از بیرون محوطه جریمه شلیکی به سمت دروازه کلمبیا داشت که توسط داوید اوسپینا دروازه‌بان حریف دفع شد اما در ریباند توپ مقابل پای شینجی کاگاوا قرار گرفت و او شلیکی دیگر را برای باز کردن دروازه خالی حریف انجام داد که در میان راه کارلوس سانچس، مدافع حریف بیک خطای هند عمدی مانع از ورود توپ به دروازه شد.

داور اسلوونیایی مسابقه دامیر اسکومینا، هم بلافاصله نقطه پنالتی و کارت قرمز را به کارلوس سانچس نشان داد و به این ترتیب اولین اخراجی جام به نام کلمبیا به ثبت رسید. در ادامه نیز کاگاوا نیز پشت ضربه پنالتی ایستاد و آن را در دقیقه ششم به گل اول بازی تبدیل کرد.

بعد از این اتفاق، کلمبیا با وجود برتری عددی ژاپنی‌ها، حملات خود را آغاز کرد اما ژاپنی‌ها هم در ضدحملات بسیار خطرناک ظاهر شدند و در یکی دو صحنه با اشتباه فاحش مدافعان حریف به خصوص داوینسون سانچس تا آستانه زدن گل دوم پیش رفتند.

دیگر اتفاق مهم نیمه نخست این بازی، تعویض زودهنگام خوان کوادرادو بال راست یوونتوس به دلیل تکروی‌های بی‌مورد و از دست دادن موقعیت‌های گلزنی کلمبیا بود که خوسه پکرمن او را در دقیقه ۳۰ از میدان خارج کرد و باریوس را به میدان فرستاد. با این تعویض حملات کلمبیا کیفیت بالاتری پیدا کرد و این تیم در دقیقه ۳۹ گل تساوی را توسط کینترو و به لطف اشتباه فاحش دروازه‌بان حریف به ثمر رساند. کاواشیوا، دروازه‌بان سامورایی‌های آبی که خیلی دیر برای دفع این ضربه حرکت کرده بود، پس از عبور توپ از خط دروازه موفق به مهار آن شد و تکنولوژی خط دروازه هم باز شدن دروازه ژاپن را تأیید کرد.

نیمه دوم

در ابتدای نیمه دوم ژاپنی‌ها آنطور که باید و شاید از برتری عددی خود برای تهدید دروازه کلمبیا بهره نبردند و حملات گهگاه این تیم با ضربات بی‌دقت مهاجمانش و البته واکنش‌های اوسپنیا به جایی نرسد. در طرف مقابل خوسه پکرمن برای کم کردن فشار حملات حریف و هجومی‌تر کردن بازی تیمش در دقیقه ۵۹ خامس رودریگس را به جای کینترو و در دقیقه ۷۰ کارلوس باکا را به جای ایسکیردو به میدان فرستاد اما این تعویض‌ها تأثیر چندانی در روند بازی نداشت و باز هم این ژاپنی‌ها بودند که به حملات خود ادامه دادند و در چند صحنه به شدت دروازه زردپوشان آمریکای جنوبی را تهدید کردند و در نهایت یکی از آنها در دقیقه ۷۳ منجر به ضربه کرنری شد که اوزاکا با ضربه سر آن را به دومین گل سامورایی‌های آبی تبدیل کرد. این گل در نهایت منجر به پیروزی شد که ژاپن را در صدر جدول گروه H‌ قرار داد.

در نیمه دوم دو بازیکن کلمبیا، ویلمار رابیوس در دقیقه ۶۴ و خامس در دقیقه ۸۶ کارت زرد گرفتند و همچنین کاواشیما دروازه‌بان ژاپن نیز با اخطار داور مواجه شد.

در دومین بازی از گروه H‌ از ساعت ۱۹:۳۰ امشب، تیم‌های لهستان و سنگال به مصاف هم می‌روند.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.