سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به بررسی بازی پیش‌روی شاگردان کارلوس کی‌روش مقابل اسپانیا در گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ پرداخت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) نوشت؛ تیم ملی فوتبال ایران در آستانه دیدار با اسپانیا تمرینات لازم را انجام داده و با پیروزی یک بر صفر مقابل مراکش در بازی اول در گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روحیه گرفته است. آنها چهارشنبه شب در ورزشگاه کازان آره‌نا با اعتمادی به نفس بالایی به مصاف اسپانیا خواهند رفت.

در حالی که بدون شک خوش‌شانسی یکی از فاکتورهای پیروزی لحظات پایانی ایران مقابل مراکش بود، تیم ملی دقیقاً همان کاری را کرد که انتظار می‌رفت، یعنی بازی پرشور. از همان اول روشن بود که تساوی در بازی اول نمی‌تواند برای صعود از چنین گروه باکیفیتی برای این تیم آسیایی کافی باشد. با کسب سه امتیاز از بازی اول، آنها اکنون صدرنشین گروه B هستند و سرشار از اعتماد به نفس.

پس از کسب حداکثر امتیاز از بازی اول خود، از هر تمرین تیم ملی می‌شود فهمید که بازیکنان این تیم اکنون اراده و باور لازم برای رسیدن به مرحله حذفی جام جهانی این رقابت‌ها را دارند. با این حال، کارلوس کی‌روش حالا بعد از از دست دادن روزبه چشمی به دلیل مصدومیت باید خط دفاعی‌اش را برای بازی با اسپانیا بازسازی کند، دیداری که داشتن خط دفاعی قدرتمند در آن بسیار حیاتی است.

دیدن اینکه کی‌روش چه برنامه‌ای برای متوقف کردن خط حمله لاروخا دارد، جالب خواهد بود، این در حالی است که قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰، شروع آتشین در این دوره از رقابت‌ها داشته است. در حالی که تساوی ۳ بر ۳ اسپانیا مقابل پرتغال تصویری ارزشمند برای قرار گرفتن در کتاب تاریخ جام جهانی بود، لاروخا از آن بازی تنها یک امتیاز کسب کرد.

آیا فرناندو هیرو در بازی‌ دومی که روی نیمکت تیم ملی اسپانیاست، تغییراتی ایجاد خواهد کرد؟ شاید او نیازی به این کار نداشته باشد. با دو گلی که کاستا در بازی با پرتغال به ثمر رساند، نشان داد که متعلق به این سیستم بازی اسپانیا است. آنها بازیکنانی دارند که به آسانی توپ را در میانه میدان حرکت می‌دهند، این در حالی است که داوید دخه‌آ مصمم خواهد بود تا به مانند بازی اول دروازه‌اش سه بار باز نشود و سرخیو راموس هم خوشحال می‌شود در این راه به او کمک کند.

آیا می‌دانید که پیروزی لحظه آخری ایران مقابل مراکش، بعد از هفت بازی بدون برد شامل پنج تساوی و دو شکست، اولین برد تیم ملی در مسابقات جام جهانی پس از برتری ۲ بر یک ایران مقابل آمریکا در سال ۱۹۹۸ بود؟

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.