وزیر ورزش و جوانان گفت: برای دیدار با اسپانیا به کازان نمی‌روم اما برای جشن صعود به شهر سارانسک خواهم رفت.

مسعود سلطانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به روسیه در مورد شور و هیجان ایجاد شده در کشور به خاطر برد تیم ملی مقابل مراکش و اینکه این موضوع چقدر برای ورزش کشور مفید است، اظهار داشت: ورزش به ویژه فوتبال ارزان‌ترین و موثرترین ابزار برای پر کردن اوقات فراغت مردم است و با یک هزینه کم و یک برد در بازی بین‌المللی در جام‌جهانی ۸۰ میلیون نفر دلشان شاد می‌شود. شما هیچ ابزاری ندارید که با این ارزانی و با این وضعیت یک‌دفعه دل یک ملت را شاد کنید و این شور و هیجان در مردم ایجاد شود. اینها ابزار ورزش است که می‌تواند این شرایط را بوجود آورده و در ایجاد غرور ملی و تحکیم پایه‌های امنیت و انسجام ملی نقش‌آفرینی کند. امیدوارم با ایجاد امکانات بیشتر بتوانیم مقدمات موفقیت‌های بیشتر ورزشکاران‌مان را در میادین مختلف فراهم کنیم.

وی در واکنش به صحبت‌های کی‌روش مبنی بر اینکه با ابزار کم انسجام‌مان بیشتر شد، عنوان کرد: تیم ملی‌مان در بهترین شرایط تدارکاتی راهی مسابقات شد. هم کمپ تیم ملی‌ با امکاناتی که در ساختمان پِک در اختیار ملی‌پوشان بود و کمپ بشیکتاش‌مان بهترین بودند. همین طور کمپ لوکوموتیو در روسیه که توسط ایتالیا رزرو شده بود اما این تیم نتوانست راهی جام‌جهانی شود و ما آنجا را گرفتیم. از لحاظ تدارکات، امکانات و پشتیبانی واقعا همه چیز در بهترین شرایط بود. از جهت بازی تدارکاتی هم ما ۱۰ بازی داشتیم.

سلطانی‌فر درباره اینکه برخی کشورها به خاطر تحریم‌ها حاضر نشدند با ایران بازی دوستانه داشته باشند؟ گفت: فقط یک بازی دوستانه‌مان مقابل یونان لغو شد. در حال حاضر باید همه تمرکزمان را روی دو بازی آینده باشد.

وزیر ورزش و جوانان در واکنش به اظهارنظر کی‌روش مبنی بر اینکه تحریم‌ها اثری روی مردم ایران نمی‌گذارد، گفت: بله حرف آقای کی‌روش درست است و تحریم‌ها هیچ اثری روی مردم ایران نمی‌گذارد. این مردم اراده کردند که در مقابل تحریم‌ها و ناملایمتی‌ها ایستادند و ۴۰ سال است که ایستاده‌اند. در همه صحنه‌‌ها که عزم و اراده ملت‌ها را دیده‌ایم پشت آن موفقیت بوده و این بار هم انشالله خواهد بود.

سلطانی‌فر در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد کی‌روش تمدید خواهند شد یا نه؟ خاطرنشان کرد: کی‌روش تعصب زیادی به تیم ملی دارد و با جدیت کارش را دنبال می‌کند. در مورد ماندن او هم فدراسیون فوتبال باید تصمیم بگیرد چرا که آنها تصمیم گیرنده اصلی هستند.

سلطانی‌فر در پایان در پاسخ به این سوال که آیا برای تماشای بازی ایران و اسپانیا به کازان خواهد رفت یا نه و برای شرکت در جشن صعود نیز چطور گفت: به کازان نمی‌آیم اما انشالله برای دیدن بازی پرتغال و جشن صعود به سارانسک خواهم رفت.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.