ستاره سابق تیم ملی برزیل معقتد است که هموطنانش در سلسائو هنگام پخش سرود ملی‌شان نباید اشک بریزند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ریوالدو معتقد است که تنها عاملی که می‌تواند باعث قهرمانی ملی‌پوشان برزیل در این دوره جام جهانی شود این است که احساسات آنها تحریک شود البته نه به میزانی که باعث ایجاد ضعف در آنها شود.

در دوره قبلی جام جهانی که برزیلی‌ها خودشان میزبان بودند و در نهایت با قبول شکست ۷ بر یک مقابل آلمان در مرحله نیمه نهایی از رسیدن به فینال بازماندند، خیلی‌ها از ملی‌پوشان این کشور از جمله تیاگو سیلوا، نیمار و ژولیو سزار به خاطر بیش از اندازه احساساتی شدن‌شان انتقاد کردند.

ریوالدو در این باره به شبکه ESPN گفت: شما باید شخصیت داشته باشید تا قهرمان جام جهانی شوید. داستان بازی در تیم ملی با داستان بازی در تیم باشگاهی‌تان فرق می‌کند. اینجا همه چیز سخت‌تر است چون بهترین بازیکنان دنیا دعوت شده‌اند اما آنها نمی‌توانند به خاطر فشاری که از سمت هواداران هست، بترسند و نگران باشند. ملی‌پوشان ما باید فراموش کنند که در برزیل ۲۰۰ میلیون نفر دارند آنها را تماشا می‌کنند.

ستاره سابق بارسلونا افزود: شما باید آرام باشید و از بازی‌تان لذت ببرید. هیچ کدام از آن اشک ریختن‌ها حین پخش سرود ملی نباید تکرار شود. حال و هوای ورزشگاه را احساس کنید و بگذارید که آتش درون‌تان را شعله‌ور کنید اما گریه نکنید. من مخالف آن هستم چون این نشانه ضعف است و کمکی نمی‌کند. شما در قلب‌تان باید انگیزه و میل داشته باشید و وقتی بازی می‌کنید خون جلوی چشمان‌تان را گرفته باشد.

ریوالدو تأکید کرد: قهرمانی در جام جهانی واقعاً لذتبخش است. شما نمی‌دانید که با قهرمانی در این رقابت‌ها چه لذت و احساسی را به خانواده‌های‌تان و به تمام برزیلی‌ها منتقل خواهید کرد. من خودم جزو آن دسته از کسانی هستم که وقتی به زمین بازی می‌رفت به این فکر می‌کرد که چطور می‌توانست اطرافیانش از جمله مادرم را سربلند و دارای احساس غرور کنم. در زمین بازی هر کاری از دست برمی‌آمد انجام می‌دادم پس من امیدوارم که بازیکنان‌مان امسال چنین رویکردی داشته باشند.

این خبر حدود ۲ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.