بازیکن سابق تیم ملی آلمان و بایرن مونیخ در آستانه آغاز مهمترین تورنمنت فوتبالی جهان از مسئولان فوتبال کشورش درخواست عجیبی کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اشتفان افنبرگ، بازیکن سابق تیم‌های بایرن مونیخ و فیورنتینا می‌گوید اتحادیه فوتبال آلمان باید ایلکای گوندوگان و مسعوت اوزیل را از تیم ملی این کشور اخراج کند، مجازاتی شبیه همان چیزی که سال ۱۹۹۴ برای او در نظر گرفته شد. افنبرگ ۲۴ سال پیش در جام جهانی برزیل به خاطر درگیر شدن با هواداران از تیم ملی آلمان اخراج شد و حالا او معتقد است که برای اوزیل و گوندوگان هم به خاطر دیدار جنجالی اخیرشان با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که به مذاق مقامات فوتبال آلمان خوش نیامده است، چنین مجازاتی در نظر گرفته شود.

افنبرگ به سایت تی‌آنلاین گفت: زمانی که پای ارزش‌هایی مشابه آنچه اتحادیه فوتبال آلمان همیشه بر آن تأکید دارد در میان باشد، تنها تصمیم مناسب، اخراج این دو بازیکن است. در مورد من یا در مورد اولی اشتاین واکنش سفت‌ و‌ سخت‌تری نشان داده شد. به همین دلیل من خط و مشی مشخص در این مورد نمی‌بینم.

افنبرگ ۴۹ ساله در جام جهانی ۱۹۹۴ به دنبال گرفتن یک ژست ناشایست روبه‌ گروهی از هواداران تیم ملی آلمان که برای تماشای بازی کره جنوبی و ژرمن‌ها به ورزشگاه دالاس رفته بودند، از سوی برتی فوگتس، سرمربی وقت تیم ملی آلمان اخراج شد.

افنبرگ با وجود اینکه معتقد است اوزیل و گوندوگان باید از تیم ملی آلمان اخراج می‌شدند، تأکید کرد حالا که آنها در اردوی ژرمن‌ها مانده‌اند باید مورد حمایت قرار بگیرند.

او ادامه داد: برای این دو بازیکن بازی در جام جهانی آسان نخواهد بود چون انتقادات غیرفوتبالی زیادی از آنها می‌شود اما من می‌خواهم یک چیز را شفاف بیان کنم و آن این است که فکر نمی‌‌کنم حالا که قرار است آنها بمانند، ادامه دادن به انتقادات کار درستی باشد. تصمیم گرفته شده است. گوندوگان در بازی دوستانه مقابل عربستان سعودی «هو» شد و این بدترین اتفاقی است که می‌تواند رخ دهد. برای من هم چنین وضعیتی در جام جهانی ۱۹۹۴ وجود داشت و خیلی‌ها صلاحیت مرا برای پوشیدن پیراهن تیم ملی زیر سؤال بردند.

این خبر حدود ۲ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.