سیزدهمین و سومین قهرمانی متوالی رئال مادرید در لیگ قهرمانان با یک پیروزی شیرین در دیداری جذاب و پرحادثه ثبت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدار فینال فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا از ساعت ۲۳:۱۵ شب گذشته (شنبه) به وقت تهران به میزبانی ورزشگاه المپیسکی کیف و به قضاوت میلوارد مازیچ صرب برگزار شد و تیم رئال مادرید با برتری ۳ بر یک مقابل لیورپول برای سیزدهمین بار قهرمان معتبرترین جام باشگاهی قاره سبز شد. این پیروزی همچنین سومین قهرمانی پیاپی کهکشانی‌ها در لیگ قهرمانان محسوب می‌شد که از این جهت برای اولین بار در تاریخ رقم خورد تا نام رئال مادرید و سرمربی‌اش زین‌الدین زیدان در برگی زرین از تاریخ فوتبال نوشته شود.

پس از اتفاقات نیمه اول و مصدومیت صلاح از یک سو و کارواخال از سوی دیگر، اشتباه عجیب کاریوس که به قصد ارسال پاس توپ را به پای بنزما کوبید، گل بازیکن فرانسوی در دقیقه ۵۱ برای رئال مادرید را در پی داشت. این گل پیامد ضربه‌ای بود که ایسکو به تیر دروازه لیورپول زد.

۴ دقیقه پس از گل اول، مانه در دقیقه ۵۵ گل تساوی لیورپول را به ثمر رساند اما این پایان کار نبود و بیل بلافاصله پس از ورود به زمین به جای ایسکو در دقیقه ۶۴ با یک ضربه برگردان زیبا گل دوم رئال مادرید را به ثمر رساند. در ادامه حملات لیورپول از جمله ضربه‌ مانه به تیر دروازه ثمری نداشت.

در یک سوم پایانی بازی کاریوس، دروازه‌بان لیورپول پس از چند دفع توپ، روی شوت بیل عکس‌العمل بدی داشت و گل سوم رئال به راحتی به ثمر رسید تا شاهد ۳ گل خاص و به نوعی استثنایی رئال مادرید در این بازی باشیم.

اواخر بازی هم رونالدو در موقعیتی مناسب داخل محوطه جریمه لیورپول با هجوم یک جیمی جامپ به زمین ناکام ماند.

در نهایت رئال مادرید با برتری ۳ بر یک برای سیزدهمین بار و سومین بار متوالی به قهرمانی در لیگ قهرمانان رسید تا زیدان در سومین سال مربیگری در سطح حرفه‌ای به اولین مربی فاتح ۳ دوره متوالی لیگ قهرمانان تبدیل شود.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.