سرمربی تیم ملی ووشو با اشاره به کار سخت این تیم در اندونزی گفت: داستان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با سایر مسابقات متفاوت بوده و این یک واقعیت است.

حسین اوجاقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص سومین مرحله اردوی تیم ملی ووشو اظهار داشت: چهارشنبه ۲ خردادماه، آخرین روز مرحله سوم اردوی تیم ملی را پشت سر گذاشتیم. در این سه مرحله، هم اردوی تمرینی داشتیم و هم درگیر انتخابی‌های تیم ملی بودیم که تا به حال تکلیف ۲ وزن برای حضور در بازی‌های آسیایی مشخص شده است. در وزن ۵۶ کیلوگرم رضا سبحانی و در وزن ۶۰ کیلوگرم عرفان آهنگریان با برتری مقابل رقبای خود به عضویت تیم ملی در آمدند.

وی خاطرنشان کرد: در اولین روز مرحله چهارم اردوی تیم ملی که یکشنبه ۶ خردادماه خواهد بود در اوزان ۶۵ و ۷۰ کیلوگرم انتخابی خواهیم داشت. در وزن ۶۵ کیلوگرم فرود ظفری و علی محمدی یک دیدار انتخابی را برگزار کردند که با برتری ظفری به پایان رسیده است. در صورتی که ظفری در دیدار دوم هم به برتری دست پیدا کند، تکلیف این وزن نیز مشخص خواهد شد و در غیر این صورت کار به دیدار سوم خواهد کشید. در وزن ۷۰ کیلوگرم محسن سیفی و عباس شیخی به دلیل مصدومیت دیداری برگزار نکردند و قرار است ۶ خردادماه نخستین رقابت و در اولین روز مرحله پنجم اردو دومین مسابقه خود را برگزار کنند.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص دیدار تدارکاتی تیم ملی مقابل اندونزی گفت: این دیدار با توجه به حضور یکی، دو بازیکن بسیار خوب در ترکیب اندونزی که طلا و نقره جهان دارند برای ما بسیار خوب بود. با این حال این دیدار خیلی ملاک ما نخواهد بود اما باعث شد بازیکنان در شرایط رقابتی قرار گرفته و ما نیز نسبت به نقاط ضعف و قدرت بازیکنان آشنایی پیدا کنیم.

اوجاقی در خصوص بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی عنوان کرد: داستان بازی‌های آسیایی با سایر مسابقات متفاوت بوده و این یک واقعیت است. مسابقات جهانی ووشو در ۱۱ وزن برگزار می‌شود و هر کشور مجاز به حضور در ۵ وزن است. در مسابقات جهانی از اوزان ۷۰ تا ۹۰+ کیلوگرم را اعزام کرده و موفق به کسب مدال شدیم اما در بازی‌های آسیایی مسابقات در اوزان زیر ۷۰ کیلوگرم برگزار می‌شود که ما هیچ وقت توفیقاتی در مسابقات جهانی و سایر مسابقات نداشتیم و کارمان خیلی سخت است.

وی ادامه داد: در این دوره به نسبت دوره‌های گذشته وزن ۷۵ کیلوگرم را از مسابقات حذف و مسابقات در ۴ وزن برگزار خواهد شد. ‌در دوره‌های گذشته تلاش می‌کردیم از ۴ بازیکن خود یک بازیکن را در وزنی انتخاب کنیم که با چینی‌ها برخورد نداشته باشد اما در این دوره دیگر چنین امکانی وجود ندارد و در هر ۴ وزن بازیکنان چینی و سایر رقبای ما حضور دارند که کار را برای کسب مدال سخت‌تر خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی ووشو در پاسخ به این سوال که امکان بهبود رنگ مدال‌های ما نسبت به دوره گذشته وجود دارد، اظهار داشت: همانطور که گفتم در دوره‌های گذشته در یک وزن بدون حضور چینی‌ها موفق به کسب مدال می‌شدیم اما در این دوره با حضور چینی‌ها واقعا کار ما سخت است. با این حال تمام تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه انجام خواهیم داد. ترکیب تیم ما واقعا جوان است و برخی بازیکنان ما بی‌تجربه هستند اما از طرفی انگیزه جوانان بیشتر است.

اوجاقی در ادامه گفت‌وگو با تسنیم درباره همکاری خود با تیم ملی فوتبال در راه آماده‌سازی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و همچنین انگیزه‌های بازیکنان برای موفقیت خاطرنشان کرد: بازیکنان تیم ملی فوتبال را از لحاظ روحی و فنی آماده دیدم و احساس می‌کنم در جام‌جهانی می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند. بازیکنان داخلی ما سرشار از انگیزه و لژیونرهای نیز شناخته شده هستند. بازیکنی مانند وحید امیری واقعا زحمت‌کش است یا امید ابراهیمی بسیار تمیز کار می‌کند. تا قبل از همکاری با تیم ملی فوتبال ذهنیت من نسبت به بازیکنان فوتبال کاملا متفاوت بود اما از وقتی با آنها مشغول به همکاری شدم ذهنیتم کاملا تغییر کرد.

وی در خصوص همکاری با کی‌روش گفت: اصلا با مسائل داخلی و احساسی که برخی علیه یا له کسی صحبت می‌کنند کاری ندارم و فقط واقعیت‌ها را می‌گویم. فوتبال ایران از زمانی همکاری با کی‌روش شخصیت پیدا کرده و کی‌روش به فوتبال ایران از نظر فنی و اعتبار جهانی شخصیت داد. ساختمان پِک با همت و پیگیری کی‌روش ساخته شد که در حال حاضر باعث آبروی فوتبال ایران است. کی‌روش روی تیمش تعصب بسیار شدیدی دارد.

سرمربی تیم ملی ووشو تاکید کرد: شرایط و دیسپلین تیم ملی فوتبال فوق‌العاده حرفه‌ای بود و کی‌روش به عنوان لیدر نقش اساسی در این شرایط ایفا می‌کرد. کی‌روش مغزی متفکر و قلبی شجاع دارد و با این شخصیت شرایطی را فراهم کرده که تمام اجزا و زیر دستان او شبانه‌روی در حال کار کردن هستند. در بحث ریکاوری بازیکنان که شاید از نگاه برخی‌‌ها ساده به نظر برسد یک تیم متشکل از دیه‌گو، سباستین و اوسیانو کروز ساعت‌ها برنامه‌ریزی و طراحی داشتند و سلسله مراتبی را رعایت می‌کردند. من در تیم ملی، حرفه‌ای بودن را به طور کامل دیدم که معمولا در ورزش ایران کمتر وجود دارد.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۶ )