بارسلونا در لالیگا قهرمان شد؛ بدون اینکه به رویای فتح یک فصل بدون باخت برسد و رئال مادرید در هیبت قهرمان اروپا به سختی سوم شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ لالیگا می‌توانست بارسلونا را وارد تاریخ لالیگا کند اما یک باخت در هفته ماقبل پایانی مقابل لوانته رویای تبدیل شدن این تیم به اولین قهرمان بدون شکست یک فصل تاریخ لالیگا را از بین برد.

از سوی دیگر، رئال مادرید، رقیب سنتی بارسا نه تنها نتوانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند بلکه به مقام دوم هم نرسید و پس از چند بار دست به دست کردن مقام سوم با والنسیا، پشت سر بارسلونا و اتلتیکومادرید فصل را به پایان رساند.

بارسلونا و اقتدار کم‌نظیر

کم‌تر کسی فکر می‌کرد بارسلونا پس از خرد شدن در ۲ بازی رفت و برگشت سوپر جام اسپانیا مقابل رئال مادرید در لالیگا بدرخشد اما این تیم از همان هفته اول میخ اقتدارش را کوبید و بازی به بازی بهتر شد. برتری ۳ بر صفر در ال‌کلاسیکوی هفته هفدهم در خانه رئال مادرید، اوج هنر تیم والورده بود. بارسلونا پس از قهرمانی مقتدرانه در نیم فصل اول به روند بدون باخت خودش ادامه داد و با برتری مقابل والنسیا از رکورد ۳۸ بازی متوالی بدون باخت رئال سوسیه‌داد گذر کرد. رکورددار بازی‌های متوالی بدون شکست در تاریخ لالیگا حتی پس از حذف غیرمنتظره در بازی برگشت مرحله یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان هم کم نیاورد و با برتری بر لاکرونیا، ۴ هفته قبل از پایان فصل قهرمانی بیست و پنجم خودش در لالیگا را قطعی کرد.

تساوی ۲ بر ۲ خانگی مقابل رئال مادرید آن هم با ۱۰ بازیکن، رویای به پایان بردن فصل بدون شکست را تا آستانه تحقق پیش برد اما لوانته در یک غافلگیری محض با برتری ۵ بر ۴ خانگی به این آرزو پایان داد و بارسلونا در نهایت ضمن برتری مقابل سوسیه‌داد در شب خداحافظی باشکوه آندرس اینیستا، فصل را با قهرمانی در لیگ و جام حذفی اسپانیا و تنها یک شکست به پایان برد.

دردسرهای رئال مادرید

رئال مادریدِ زیدان فصل را ضعیف و پرنوسان شروع کرد. شکست مقابل والنسیا در خانه به نتایجی مانند باخت در برنابئو مقابل ویارئال پیوند خورد و در مقاطعی از نیم فصل اول، فاصله قهرمان اروپا با اولین تیم در حال سقوط کم‌تر از فاصله‌اش با بارسای صدرنشین شد! به هرحال تیم زیدان پس از باخت در ال‌کلاسیکوی دور رفت خودش را اصلاح کرد و در نیم‌فصل دوم اندکی بهتر شد. چند پیروزی حیاتی تیم را کمی بالا کشید و در نهایت رئال مادرید پس از تساوی خانگی در دربی دور برگشت مقابل اتلتیکو متوجه شد راهی برای نایب‌قهرمانی هم ندارد.

تساوی مقابل بارسلونا در نوکمپ به نوعی اعاده حیثیت تیم زیزو بود؛ هر چند تیم هفته بعد به طور کامل از نایب‌قهرمانی ناامید شد و ۲ بازی پایانی با توجه به قطعی شدن مقام سوم، تشریفاتی و حکم کسب آمادگی برای فینال لیگ قهرمانان اروپا را داشت. مقام سوم چند بار بین این تیم و والنسیا دست به دست شد و در نهایت رئال ضمن استفاده از لغزش‌های والنسیا رده سوم را تثبیت کرد. فراموش نکنید مدافع عنوان قهرمانی اروپا بدترین عملکرد ۱۱ سال اخیرش در لالیگا را رقم زد.

اتلتیکوی سرحال

اوضاع دیگر تیم مادریدی بهتر از رئال بود. تیم سیمئونه مدت زیادی همراه بارسلونا شکست‌ناپذیر ماند اما در نیم فصل دوم افت کرد؛ هر چند موفق به حفظ رتبه دوم شد و البته فراموش نکنید در لیگ اروپا با شایستگی تمام برای سومین بار به مقام قهرمانی رسید. حاشیه‌هایی مانند هو شدن گریزمان، ستاره تیم در آخرین بازی فصل به خاطر ابراز تمایلش به ترک تیم، اندکی خاطر قرمز و سفیدها را مکدر کرد، با این حال در نهایت «آتلتی» قدرتمندانه فصل را با نایب‌قهرمانی به پایان رساند.خداحافظی تورس، اسطوره تیم در پایان فصل، قصه رمانتیکی را در انتهای اولین فصل بازی اتلتیکو در ورزشگاه جدیدش «واندا متروپولیتانو» به وجود آورد.

فصل کم رقابت

به طور کلی لالیگا، فصل کم رقابتی را تجربه کرد؛ به حدی تا قبل از هفته پایانی، جایگاه ۴ تیم اول به ترتیب رتبه مشخص بود، ۲ تیم، سهمیه لیگ اروپا را در جیب داشتند و داستان پایین جدول هم با سقوط ۳ تیم به پایان رسیده بود. بر این اساس بارسلونا همراه اتلتیکومادرید، رئال مادرید و والنسیا به فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا راه یافت، ویارئال، بتیس و سویا به لیگ اروپا رسیدند و مالاگا، لاکرونیا و لاس‌پالماس هم سقوط کردند. فعلا تنها، اولین صعود تاریخ هوئسکا به لالیگا قطعی شده است.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.