سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: برای بازی با استقلال، نتیجه ما می‌تواند به همشهری ما برای کسب رده دوم کمک کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان, منصور ابراهیم‌زاده در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال تهران در هفته پایانی لیگ برتر اظهار داشت: قبل از هر چیز اعیاد شعبانیه را تبریک می‌گویم. بازی آخر است و دیداری که برای همه ما اهمیت خاصی دارد. چه برای من، چه هواداران و چه مسئولان. نتیجه ما مقابل استقلال می‌تواند به همشهری ما برای کسب رده دوم کمک کند. تلاش می‌کنیم در این مسابقه به موفقیت برسیم.

وی در مورد غایبان تیمش برای دیدار فردا گفت: جلال‌الدین علی‌محمدی را به دلیل محرومیت و سعید آقایی را به علت مصدومیت در اختیار نداریم.

سرمربی تیم سپاهان در پاسخ به این پرسش که آیا نجات این تیم از سقوط به لیگ دسته اول تأثیری بر زردپوشان برای دیدار فردا خواهد داشت یا خیر، تصریح کرد: همه می‌دانند که آمدن من به سپاهان به این دلیل بود که شرایط را تغییر و تیم را از سقوط نجات دهیم قبل از اینکه من به سپاهان بیایم این تیم در ۹ بازی تنها ۶ امتیاز گرفته بود اما زمانی که من به تیم اضافه شدم در هشت بازی اخیر ۹ امتیاز کسب کردیم. با توجه به جدول و شرایط سپاهان تلاش می‌کردیم که تیم به لیگ دسته اول سقوط نکند و تمام هم و غم خود را گذاشتیم تا با این داشته‌ها بتوانیم در چند بازی پیش رو به گونه‌ای رفتار کنیم که وقتی سال آینده سپاهان بخواهد کار خود را آغاز کند بتواند با روند مثبتی استارت بزند. ما مقابل صنعت نفت خیلی خوب بازی کردیم اما نتوانستیم از موقعیت‌های خود به خوبی استفاده کنیم. در این ۹ بازی چهار مسابقه خانگی داشتیم و پنج بازی در خارج از اصفهان به میدان رفتیم. ما مقابل تیم‌هایی بازی می‌کنیم که یا برای کسب سهمیه می‌جنگند و یا مانند پرسپولیس می‌خواستند قهرمان لیگ شوند یا مانند استقلال برای نایب قهرمانی تلاش می‌کنند و یا مقابل تیم‌هایی به میدان رفتیم که برای فرار از سقوط می‌جنگیدند.

ابراهیم‌زاده با بیان اینکه فکر می‌کند در سپاهان موفق بوده است خاطرنشان کرد: با این وجود چیزی که همه برای سپاهان انتظار داریم به دست نیامد. این موضوع باید در فرصت‌های دیگر بررسی شود. با این حال همه تلاش خود را می‌کنیم تا فردا به گونه‌ای بازی کنیم که بازیکنان ما بدون استرس و با تمام توان به میدان بروند و به همه مسائلی که پس از بازی با استقلال خوزستان اتفاق افتاد توجه‌ای نمی‌کنیم. در این بازی موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم. امیدوارم مقابل استقلال بازی در شأن سپاهان، مدیریت باشگاه و نیز هواداران به نمایش بگذاریم.

وی در پاسخ به این پرسش که علت ضعف سپاهان در این فصل چه بوده است، اظهار داشت: علت این ناکامی‌ها تنها امسال نبوده بلکه این مسیر منفی از ۳ سال قبل آغاز شده است. تغییرات زیادی در سپاهان به وجود آمده و استرس‌هایی در کنار آن ایجاد شد. بازیکنان زیادی از تیم جدا شدند، بازیکنان جدیدی به سپاهان آمدند و ترکیب تیم دستخوش تغییرات زیادی شده است. من تنها مدیریت را در این نتایج مقصر نمی‌دانم و فکر می‌کنم همه موضوعات در این نتیجه‌گیری دخیل هستند.

سرمربی تیم سپاهان در پاسخ به این پرسش که از هواداران سپاهان چه انتظاری برای دیدار فردا دارد، گفت: هواداران سرمایه‌های تیم و باشگاه هستند اما این سرمایه باید در راستای حمایت‌های بیشتر و مناسب از باشگاه باشد. خیلی اوقات اعتراض‌هایی را شاهد بودیم که پس از بازی اتفاق می‌افتاد و تماشاگران در طول مسابقه به خوبی از تیم حمایت کردند. این حمایت باید همیشگی باشد و شناختی که از هواداران سپاهان دارم فکر می‌کنم آنها فردا با انرژی مثبتی به ورزشگاه می‌آیند چون سپاهان همیشه مقابل استقلال و پرسپولیس بازی‌های خوبی به نمایش گذاشته است. بازیکنان سپاهان هم می‌توانند نشان دهند که واقعیت فوتبال سپاهان در چه حدی است.

ابراهیم‌زاده درباره جذب بازیکن سهمیه آزاد و علی احمدی که در این سهمیه به سپاهان اضافه شد، تصریح کرد: این بازیکن تمرینات خوبی انجام داد و شرایط مناسبی داشت. ۴ بازی بوده که ما اسم او را رد کرده‌ایم و در این چهار مسابقه نیاز داشتیم حمله کنیم، گل بزنیم و تغییرات ما بیشتر در فاز هجومی بوده است. بعد از محرومیت یزدانی برای بازی قبلی فکر می‌کردیم که احمدی می‌تواند به ما کمک کند اما او به دلیل مصدومیت و بیماری دو روز از تمرینات دور بود و شرایطی ایجاد شد که نتوانیم از او استفاده کنیم. همه بازیکنان ما آماده هستند. هر چند ممکن است بازیکنانی بوده باشند که اصلاً از آنها در دیدارها استفاده نکردیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا پس از خداحافظی محرم نویدکیا از فوتبال سپاهان بازیساز طراح و باکیفیتی نداشته است خاطرنشان کرد: قبل از مصدومیت رسول نویدکیا سپاهان شرایط خوبی داشت اما پس از آن دیگر بازیسازی در این حد نداشته است. برخی اوقات شما باید یک بازیکنی معرفی کنید اما شاید رشد فوتبال او به گونه‌ای باشد که نتواند به ما کمک کند. در زمان‌های گذشته تنها یک نفر در سپاهان بوده که توانسته خود را به عنوان اسطوره معرفی کند به نظر من محرم نویدکیا یک اسطوره و بازیکنی استثنایی بود. محمد نوری هم در آن زمان بازیساز خوبی در سپاهان بود اما باید زمان صرف شود تا چنین بازیکنانی برای آینده ساخته شوند. برخی اوقات باید بازیکنانی بسازیم و آنها را به فوتبال معرفی کنیم. در چند فصل اخیر جپاروف بازیساز خوبی بود که به سپاهان کمک بسیاری کرد این فصل اما سپاهان بازیکنی در سطح بین‌المللی مانند جپاروف معرفی نکرد یا نتوانست به تیم خود اضافه کند. این مشکلات باید برای فصل آینده برطرف شود.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.