سرمربی تیم ملوان بندرانزلی مدعی شد که اعضای این تیم در دیدار مقابل شهرداری ماهشهر، هدف حملات سنگ و بطری قرار گرفتند.

نادر دست‌نشان درباره شکست ۲ بر یک تیمش مقابل شهرداری ماهشهر به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» گفت: درباره بازی چه بگویم؟! واقعاً باید برای این فوتبال تأسف خورد. ما فقط به فکر این بودیم که سالم از ورزشگاه خارج شویم و این اتفاق تنها با اسکورت پلیس افتاد. طبق قانون، اگر مأموران نیروی انتظامی در ورزشگاه حاضر نباشند، بازی نباید برگزار شود. از ابتدای مسابقه یک افسر در ورزشگاه ماهشهر حضور داشت و وقتی دیدند اوضاع خراب است، تماس گرفتند و هفت هشت مأمور به ورزشگاه آمدند.

وی ادامه داد: از دقیقه یک به اعضای تیم ملوان و مردم انزلی فحاشی شد و اشیای مختلفی به سمت اعضای تیم پرتاب کردند. مأمورانی هم که به ورزشگاه آمدند، کاری نمی‌کردند و تنها به تماشاگران می‌گفتند که آرام باشند. دیروز شعارهای دسته جمعی و از قبل طراحی شده علیه مردم انزلی و ملوان می‌دادند. من از علیرضا مرزبان، همکار خوبم که در فوتبال زندگی کرده و در صداوسیما حرف‌های زیبایی از مدیریت و اخلاق در ورزش می‌زند، انتظار بیشتری داشتم. به او گفتم که رفتارهای بدی علیه ما صورت می‌گیرد، اما مرزبان گفت من اینجا هستم و کسی کاری نمی‌کند.

سرمربی ملوان بندرانزلی با بیان اینکه اعضای این تیم پس از گل دوم شهرداری، آماج سنگ و بطری قرار گرفتند، تصریح کرد: وقتی دیدم که مرزبان مشغول شادی و رقص پاست، به او گفتم به جای این کارها جلوی تماشاگران را بگیر. تماشاگران شهرداری، شیشه دلستر به سمت من پرتاب کردند و من این بطری را به سمت نیمکت حریف انداختم که با مرزبان فاصله زیادی داشت. او شلوغ‌کاری کرد و به داور گفت که من دارم فحاشی می‌کنم! داور جوان و بی‌تجربه بازی هم هر دوی ما را اخراج کرد. آقای مرزبان! باز هم با یکدیگر چشم در چشم می‌شویم! قرار نیست هر جا میزبان هستیم، چنین رفتارهایی کنیم و بازی را تحت‌الشعاع قرار دهیم.

دست‌نشان با اشاره به اشتباهات داوری علیه تیمش گفت: من از بازیکنان خواهش کردم که پشت ضربه پنالتی ما بایستند، وگرنه می‌خواستند دیگر بازی نکنند. اشتباهات داوری بیش از هشت بازی گریبان‌گیر ما شده است. ما به جز غیرت بازیکنان و عشق تماشاگران، چیزی نداریم. تماشاگران شهرداری در شبکه‌های اجتماعی مرا تهدید کرده بودند. آنها می‌خواستند ماجراهای دیدار رفت را جبران کنند. در آن مسابقه بازیکن حریف پس از اخراج، به سمت یکی از تماشاگران بطری آب پرتاب کرد که سر این تماشاگر شکست. مگر فوتبال جای انتقام است؟! چرا این کارها را می‌کنید؟!

«وقتی نظارت‌ها و گزارش‌های ما واقعی نباشند، تماشاگر هر کاری بخواهد می‌کند»، وی با بیان این جمله خاطرنشان کرد: نیمکت ما هدف سنگ‌های تماشاگران شهرداری بود، اما از نیروی انتظامی خبری نبود. گل اول حریف روی وزش شدید باد به ثمر رسید که توپ از نقطه کرنر، مستقیم وارد دروازه ما شد. پس از اینکه گل تساوی را زدیم، بابک مرادی (بازیکن ملوان) در جریان بازی مقابل دروازه‌بان حریف بود که دروازه‌بان شهرداری با مُشت به چشم مرادی زد، اما داور پنالتی نگرفت. اگر این بازیکن کور می‌شد، چه اتفاقی رخ می‌داد؟ بعد داور یک پنالتی برای حریف اعلام کرد که اعضای تیم و تماشاگران شهرداری هم به این پنالتی خندیدند!

سرمربی ملوان در ادامه گلایه‌های خود از اتفاقات رخ داده در دیدار تیمش مقابل شهرداری ماهشهر اظهار داشت: همه آنها برنامه‌ریزی کرده بودند که از ما انتقام بگیرند. خدا را شکر که امتیازات این بازی مهم نبود، وگرنه معلوم نبود چه اتفاقاتی رخ می‌داد. آقای محمودزاده! ای جوانی که مسئول برگزاری مسابقات هستی! احساس مسئولیت داشته باش. بروید ببینید ورزشگاه ماهشهر امنیت دارد یا خیر؟

دست‌نشان درباره اتهاماتی که به پوریا غلامی، مهاجم این تیم در بازی با نفت مسجدسلیمان زده شد و این بازیکن به شرط‌بندی متهم شد، گفت: چرا با حیثیت بازیکنان بازی می‌کنید؟ غلامی بهترین بازیکن تیم ما مقابل نفت بود و تک‌گل ما در این بازی را به ثمر رساند. داور به اشتباه خطایی را که باید به سود ما اعلام می‌کرد، به نفع نفت گرفت و سپس توپ به دست بازیکن ما برخورد کرد و پنالتی شد. آقای فردوسی‌پور! بدون تحقیق و سند این موضوعات را مطرح نکن! این بازیکن آبرو و خانواده دارد. غلامی در مسیر تهران تا انزلی از شدت ناراحتی به خاطر تهمت‌هایی که به او زده شد، نخوابید. باور کنید او پولی ندارد که با آن شرط‌بندی کند!

وی با اشاره به درگیری‌های ایجاد شده در دیدار بادران - نفت مسجدسلیمان تصریح کرد: کمیته انضباطی به دلیل درگیری یک عکاس با داور در بازی ملوان - نفت، ما را به جریمه نقدی و بازی بدون تماشاگر محکوم کرد. وقتی در قانون نسبت به خلافکارها گذشت می‌کنیم، همین می‌شود. بعد بدون دلیل خلافکارهای فوتبال را زیاد می‌کنیم و خودمان می‌خواهیم ثابت کنیم که فوتبال‌مان پاک است. من به مرزبان بابت پیروزی تبریک می‌گویم. پس از شکست ۳ بر صفر هفته قبل، نیاز بود که به آرامش بازگردند، اما حیثیت و خانواده ما نباید هدف فحاشی‌ها شود. من پیش‌تر به ماهشهر رفته بودم، اما روز گذشته برای پیروزی و انتقام جهنمی درست کرده بودند.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.