دروازه‌بان ایتالیایی تیم فوتبال یوونتوس تا ثبت یک رکورد فردی دیگر در کارنامه دوران بازیگری‌اش فاصله زیادی ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جان لوئیجی بوفون در هفته بعدی سری A می‌‌تواند رکورد خود در سری A را بشکند به شرطی که وی در مصاف تیمش برابر میلان تنها ۴۳ دقیقه بتواند دروازه‌‌اش را بسته نگه دارد.

یوونتوس از ابتدای سال ۲۰۱۸ تا کنون در سری A هنوز حتی یک گل هم نخورده است و از زمان باخت ۳ بر ۲ که در ۱۹ نوامبر سال ۲۰۱۷ مقابل سامپدوریا متحمل شد هم تنها یک گل خورده است که آن گل در جریان پیروزی ۳ بر یک یوونتوس مقابل هلاس‌ورونا رقم خورد. البته در آن بازی نه بوفون بلکه وویچخ شزنی دروازه‌بان یوونتوس بود، درست مانند بازی یووه برابر سامپدوریا.

بوفون ۱۰ بازی متوالی در سری A است که گلی نخورده و مجموع دقایقی که کلین شیت کرده به ۹۳۱ دقیقه می‌رسد. بوفون در بازی شنبه شب یوونتوس در خانه اسپال، برای دومین بار در دوران بازیگری‌اش رکورد ۹۲۹ کلین شیت سباستین روسی، سنگربان سابق میلان را شکست و حالا قصد دارد رکوردی که خودش در فصل ۱۶-۲۰۱۵ با کلین شیتی ۹۷۳ دقیقه‌ای به ثبت رساند را بشکند.

کاپیتان تیم ملی ایتالیا اما برای شکستن آن رکورد باید تقریباً یک نیمه در مصاف خانگی یوونتوس و میلان دروازه‌اش را بسته نگه دارد.

رکورد طولانی‌ترین کلین‌شیت متعلق به پریرا دماتوس، دروازه‌بان سابق تیم واسکوداگامای برزیل است که در فصل ۹۳-۱۹۹۲ دروازه‌‌اش ۱۸۱۶ دقیقه بسته ماند.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.