امین نوروزی پزشک استقلال می‌گوید عمل جراحی روی پادو موفقیت آمیز بوده اما اینکه مشخص شود او در زمین بازی چقدر آسیب دیده ، ماه‌ها زمان می‌برد.

امین نوروزی در ساعات اولیه صبح یکشنبه در گفتو گو با خبرگزاری خبرآنلاین؛ درباره شب کابوس وار استقلال و عمل سخت انجام گرفتهروی لئوناردو پادوانی توضیح داد. او گفت عمل با دقت زیاد انجام گرفته و موفق بودهاست اما نتیجه اینکه چه اتفاقی برای پادو افتاده و میزان جراحت او چقدر بوده ممکناست ماه ها به طول بیانجامد.

او به خبرنگار ما گفت:«پادو بعد از آن صحنه سخت، آسیب های زیادی دیده بود. وقتی به بیمارستان منتقل شد ، پزشکان با بیماری روبروبودند که هم خونریزی داشت ، هم شکستگی در جمجمه و هم متاسفانه شکستگی مهره گردن کهفشار زیادی را به نخاع او وارد کرده بود و سبب شده بود هیچ رفلکس بدنی نداشتهباشد.»

به همین دلیل بلافاصله کمیسیون پزشکی برای اینبیمار از تهران و اهواز انجام شده و تصمیم به عمل گرفته می شود. نوروزی در اینباره توضیح داد:«عمل سخت ، ظریف و طولانی بود. چون بایستی مهره گردن جا می افتاد ونخاع در حالت طبیعی بدن قرار می گرفت. خوشبختانه این عمل سخت که توسط دکتر ستوده ،پزشک باشگاه و ۴ متخصص جراح خوب در اهواز انجام گرفت ، با بهترین حاصل به پایانرسید. عملی طولانی و البته دشوار که تا بامداد امروز به طول انجامیده است.»

این اما پایان کار نیست چون ضربه به نخاع بوده وفشار روی این شبکه مهم عصبی بدن بوده، ممکن است تا ماه ها عوارض این فشار ادامهداشته باشد. نوروزی دراین باره ادامه داد:«راستش الان پادو به هوش آمده است.خونریزی او کنترل شده و شکستگی جمجمه در حالت استیبل است. حال بالینی بیمار تحتکنترل است اما اینکه میزان صدمه وارده به او چقدر بوده ، با خداست. زمان می برد تابتوانیم اظهار نظر کنیم. اینکه آن فشار چقدر به نخاع و اندامش آسیب وارد کرده استرا تنها زمان و تمرینات بازتوانی مشخص می کند. راستش امیدوارم با دعای خیرهواداران خوب مان و لطف خدا، این خطر به خیر بگذرد و پادو هرچه سریعتر سلامتی اشرا بدست بیاورد. پزشکان ما همه آنچه در توان شان بوده را انجام داده اند و دیگرباقی مسائل با خداست.»

او درباره ادامه روند درمانی این بازیکن همگفت:«او حتما باید به تهران منتقل شود و اینجا هم یک عمل دیگر در پیش دارد که فعلاخیلی ضروری نیست اما نمی دانیم چه زمانی می توان برای او امکان سفر به تهران رافراهم کرد و پزشکان اجازه انتقال هوایی بیمار به تهران را می دهند. فعلا بایدمنتظر بمانیم و دعا کنیم که انشالله آسیب ها خیلی جدی و جبران ناپذیر نباشد. ازهمه می خواهم صبر داشته باشند و توکل .»

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.