بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس با انتقاد از برانکو می‌گوید که تعویض‌های این تیم خیلی یکنواخت شده است.

نوید اصغری- خبرگزاری خبرآنلاین؛ فرزادآشوبی بازیکن اسبق باشگاه پرسپولیس در گفتگویی که با خبرآنلاین داشت در مورد باخت روزگذشته سرخ ها مقابل السد قطر و عملکرد بازیکنان این تیم صحبت کرده است که در ادامهمی خوانید.

*روز گذشته پرسپولیس مقابل السد قطر بانتیجه ۳-۱ باخت و عملکرد خوبی هم نداشت. نظر شما در مورد عملکرد این تیم مقابل نمایندهقطر چیست؟ و اینکه فکر می کنید دلیل اصلی باخت پرسپولیس در این مسابقه چه بود؟

به عقیده من پرسپولیس روز خوبی نداشت. اینتیم نیاز دارد به اینکه لیگ برتر ایران را با لیگ قهرمانان آسیا مجزا بداند. پرسپولیسباید با ایده های دیگری نسبت به لیگ برتر کشورمان در لیگ قهرمانان حاضر شود. به نظرمن باخت پرسپولیس خیلی به موقع بود، به دلیل اینکه هنوز فرصت زیادی برای جبران باقیمانده است. در مورد مشکل اصلی باخت تیم باید بگویم که پرسپولیس در کل روز خوبی نداشت.کمی بی انصافی است که یک یا دو نفر را مقصر این باخت بدانیم، من فکر می کنم کل بازیکنانپرسپولیس مقابل السد روز خوبی نداشتند. به هر حال فوتبال همین است. فققط یک نکته کهباز هم تکرار می کنم این است که پرسپولیس باید استراتژی خود را برای لیگ قهرمانان تغییردهد. فقط یک انتقاد از برانکو دارم، به نظرم خیلی تعویض ها در تیم دیر انجام می شود.خیلی ترکیب پرسپولیس یکنواخت شده و... .

*شاید برانکو می توانست سیامک نعمتی راکمی زودتر به میدان بیاورد.

دقیقا همین شکل است. تعویض ها خیلی مشخصو قابل پیش بینی شده. به نظرم باید در تعویض ها تنوع بیشتری داد. وقتی که تیم ۳ برصفر عقب است دیگر تفاوتی ندارد که باز هم گل دریافت کنید یا خیر. زمانی که یک تیم عقباست باید تعویض های هجومی انجام دهد و هرکاری برای گل زدن انجام دهد. بهتر بود در دقایقپایانی به جای اینکه دو بازیکن هجومی خارج و دو بازیکن هجومی دیگر جایگزین آن ها شوند،یکی از هافبک های دفاعی را کم و یک مهاجم اضافه می کرد.

*کامیابی نیا که هافبک دفاعی است بعضیوقت ها در نقش مهاجم ظاهر می شد و در نوک خط حمله بازی می کرد. شاید اگر سیامک نعمتیکه در دقایق پایانی گل هم زد زودتر به ترکیب اضافه می شد، شرایط بهتر پیش می رفت.

دقیقا، منظور من هم همین بود. به هر حالهیچکس مثل خود برانکو روی پرسپولیس و بازیکنانش اشراف ندارد و ما صرفا بر اساس دیدگاهخودمان قضاوت می کنیم. ولی به نظر من منطقی تر بود که برانکو یک مهاجم را به جای یکهافبک دفاعی به تیم اضافه می کرد تا تیم حرف را بیشتر تحت فشار بگذارد.

*شما گفتید که نمی شود در این بازی یک نفررا مقصر دانست اما نظرتان در رابطه با عملکرد بیرانوند در این مسابقه چیست؟ این عملکردضعیف، موقعیت او را برای جام جهانی به خطر نمی اندازد؟

ما عملکرد یک بازیکن را در یک بازی نمیسنجیم. به هر حال در طول فصل ممکن است یک بازیکن نتواند در بعضی اوقات خوب کار کند.فرایند کلی عملکرد بیرانوند به عقیده من تا اینجا خوب بوده و شایستگی های خود را نشانداده است. در بازی روز گذشته هم او فقط در گل اول آن هم اگر کمی عقب تر بود شاید میتوانست توپ را دفع کند. در غیر این صورت او در گل های دیگر مقصر نبود.

*به نظر شما چرا پرسپولیس در آسیا و درخانه حریفان نمی تواند نتایج ورزشگاه آزادی را کسب کند؟ این تیم بازی قبل خود را کهدر آزادی برگزار شد با نتیجه ۳-۰ برد.

نسف قارشی در بازی با پرسپولیس حرف دستو پا بسته ای نبود. بحث ما این است که استراتژی پرسپولیس باید در لیگ قهرمانان متفاوتبا لیگ برتر کشورمان باشد. حریف ها در آسیا قوی تر بوده و از امکانات بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل باید استراتژی هایبهتری برای آسیا داشته باشیم. به نظرم پرسپولیس باید نگرش خود را برای آسیا تغییر دهد.

*خط دفاعی پرسپولیس به نظر کمی ضعف دارد،گرچه این تیم دفاع خود را ترمیم کرده اما به نوعی نقط ضعف در عقب زمین پرسپولیس دیدهمی شود. به عقیده شما باید بیشتر روی دفاع کار شود یا اینکه باید بازیکنی خریداری شود؟

خیر به نظرم باید بازی با السد را یک نقطهمثبت دید. نیمه پر لیوان را باید دید. این باخت یک تلنگر به موقع برای مجموعه پرسپولیسبود. باید روی اشتباهات کار و حتما جبران شود. امیدوارم این تلنگر به پرسپولیس برایبهتر شدن کمک کند.

*باخت به السد روحیه بازیکنان پرسپولیسرا تضعیف نمی کند؟ به هر حال این تیم در آستانه برگزاری دربی است.

به نظر من نمی تواند تاثیر گذار باشد. بازیکنانپرسپولیس با تجربه هستند و از این شکست ها و تلخی ها در فوتبال زیاد است. طبیعتا نبایدروی بازیکنان تاثیر بگذارد، مگر اینکه بازیکنی از لحاظ روحی ضعیف باشد که خود را ببازد.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )