سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان تصمیم دارد هفته بعد از سمت خود در این تیم کناره‌گیری کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم از اهواز، سیداکبر پورموسوی پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل استقلال خوزستان اظهار داشت: می‌خواهم به بازیکنانم تبریک بگویم. دوست دارم فدراسیون فوتبال قرارداد بازیکنان‌مان را منتشر می‌کرد. دوست داشتم که مشخص می‌شد بازیکنانم چقدر دریافتی داشته‌اند، اما با شرایط کنار آمدند و با وجود پیشنهادهایی بوده است در خوزستان مانده‌اند تا به ما کمک کنند. خدا را شاکرم با این وضعیتی که وجود دارد با یک بازی عقب‌افتاده هنوز در رتبه دوم و سوم جدول هستیم، اما برخی از هواداران خارج از عرف از ما انتظار دارند. جا دارد از هوادارانی که از دقیقه یک تا ۹۰ تیم را تشویق کردند تشکر کنم، اما برخی افراد انتظار بالایی از ما دارند.

سرمربی تیم فولاد خوزستان همچنین تصریح کرد: هواداران نمی‌دانند که دو فصل پیش تیم در رتبه‌های دهم و دوازدهم بود. امروز ما ۳۷ امتیاز داریم و با یک بازی کمتر در رتبه دوم و سوم هستیم، اما بعضی‌ها از ما انتظار بیشتری دارند. اگر خوب بازی نمی‌کردیم، حرف‌شان درست بود، اما شما شاهد بودید که فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتیم. ما هم سانتر داشتیم و هم شوت. هفته قبل در بازی با صنعت نفت گفتم که در نیمه اول بد بودیم و در نیمه دوم خوب شدیم، اما در این بازی از دقیقه یک خوب بودیم. بهتر بود که هواداران در پایان بازی می‌ایستادند و بازیکنان را تشویق می‌کردند.

پورموسوی در ادامه با ابراز ناراحتی از هوادارانی که در پایان بازی مقابل صنعت نفت شعارهای منفی دادند، بیان کرد: مربی صبوری هستم و از ابتدا سعی کرده‌ام که آرامشم را حفظ کنم، چون به توانایی بازیکنانم اطمینان دارم. این تیم، تیمی است که در اصفهان سپاهان را شکست داده. این همان تیمی است که با همه توان در کورس قهرمانی قرار می‌گیرد. حالا از لحاظ مالی ببینید بقیه رقبا چقدر هزینه کردند و هزینه ما چقدر بوده است. ما برای انتظاراتی که داریم باید نگاه به جیب‌مان کنیم. من به بازیکنانم اعتقاد داشته و دوست دارم که از آنها حمایت شود.

وی در رابطه با این شعار هواداران فولاد که «بازیکن بی‌غیرت نمی‌خواهیم» یادآور شد: عبدالله کرمی با پای مصدوم به رختکن می‌آید آن وقت شعار می‌دهند که بازیکن بی‌غیرت نمی‌خواهیم. کدام‌شان بی‌غیرت است؟ اگر بی‌غیرت بودند که فولاد این جایگاه را نداشت. با این وضعیت باید در شهر خودمان ناسزا بشنویم. اگر الان استعفا نمی‌دهم به خاطر بازیکنانم است و قطعاً تا هفته بعد تیم را تحویل می‌دهم و تحت هر شرایطی استعفا می‌دهم، آن هم فقط به خاطر اهانتی که به بازیکنانم شد.

سرمربی تیم فولاد خوزستان در ادامه اعتراضتش به عدم حمایت هواداران این تیم، بیان داشت: خیلی جالب است، به من گفتند که تیمم خوب فوتبال بازی کند، اما شش گل بخورد، ایرادی ندارد. ما نه شش گل خوردیم و ۱۷ بازی است که نباخته‌ایم. ما در انتهای جدول هم قرار نگرفته‌ایم. مگر ما خودمان از مساوی خوشحال هستیم؟ در این باره یک دقیقه هم عقب نمی‌نشینم. اگر تیم‌مان تاکتیک نداشت و با مشکل بدنی روبه‌رو بود، حرف‌شان درست بود، اما می‌بینید که ما خوب نتیجه می‌گیریم. البته باید هواداران‌مان را از بقیه جدا کنیم. دست‌هایی پشت پرده هستند که باید جلوی آنها گرفته شود تا تیم در آرامش باشد. به بچه‌هایم گفتم که مصاحبه نکنند، چون فولاد با آرامش به اینجا رسیده است.

پورموسوی تصریح کرد: نمی‌دانم این ۱۰،۱۲ نفر روی سکوها دنبال چه هستند؟ مسئول‌شان باید با آنها برخورد کند، چون دارند سرمایه‌ها را از بین می‌برند. نمی‌گویم که استقلال در این بازی دفاعی بازی کرد. ما بدشانس بودیم، اما نباید بی‌احترامی شود. حرمت‌ها باید حفظ شود و باید در نظر گرفت که سال گذشته تیم قهرمان نبوده که الان انتظارات بالاست. ما سال پیش در رتبه دهم بودیم و دو فصل گذشته رتبه دوازدهم، اما آن موقع هواداران ایستادند و تشویق‌مان کردند. ما الان هم همان برخورد را می‌خواهیم، اما روی بازیکنان استرس و فشار وارد می‌کنند.

وی با اعلام اینکه یک هفته دیگر در خدمت تیم فولاد خواهد بود، اشاره کرد: قرارداد من دو ساله است و هفته دیگر در این تیم نخواهم بود. امیدوارم بچه‌ها که از فردا در تمرینات شرکت می‌کنند، این مصاحبه را فراموش کنند. سعی می‌کنیم مقابل پیکان هم به پیروزی برسیم و حاشیه امنی ایجاد کنیم تا اینکه در بازی‌های بعد دیگر تیم را خودشان ارنج کنند.

سرمربی تیم فولاد خوزستان ادامه داد: من کوچک خوزستان هستم و خیلی‌ها هستند که از من بزرگ‌ترند. فوتبال فقط تمرین دادن است و باید مدیریت شود. من تا به امروز برای بازیکنانم سیبل بودم. اگر به خودم و خانواده‌ام فحش بدهند، کوتاه می‌آیم، اما برای بازیکنانم نه. می‌دانم که بازیکنان برای فوتبال خوزستان آمده‌اند، اما این را نمی‌دانم که یک عده دنبال چه هستند؟

پورموسوی گفت: من به این تیم بسیار ساده آمده‌ام، اما برخی افراد می‌آیند هزینه می‌کنند تا هواداران را تحریک و برای آنان تنش ایجاد کنند. این بازیکنان بهترین‌های ایران هستند و رابطه‌ای دوستانه و صمیمی دارند. شما صنعت نفت را ببینید. بالای ۲۲ میلیارد هزینه کرده است، چون من با بازیکنان آنان مذاکره داشتم، این را می‌دانم. در نیم‌فصل با یک بازیکن مذاکره کردیم و پیشنهاد ۳۰۰ میلیونی دادیم، اما او گفت از یک تیم دیگر پیشنهاد دارد با مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون!

وی با بیان اینکه جا دارد از هیئت مدیره و مدیریت باشگاه تشکر کنم، خاطرنشان کرد: شاید نسبت به بقیه تیم‌ها ضعیف‌تر باشیم، اما همدلی در تیم‌مان باعث شده که در اینجای جدول قرار بگیریم. شکر نعمت، نعمتت افزون کند، اما متأسفانه برخی‌ها این کار را نمی‌کنند و خواسته یا ناخواسته این مشکلات را ایجاد می‌سازند. من در این هفته تمام تلاشم را می‌کنم، اما این را بدانند دست آقایانی که بیرون نشسته‌اند بالاخره رو می‌شود. آنها برای بازیکنان ما حاشیه ایجاد کرده و برای نفرات ما مشتری پیدا می‌کنند. به بازیکنم می‌گویند پورموسوی بازی‌ات نمی‌دهد و به یک تیم دیگر برو. جا دارد مسئولان استان چاره‌اندیشی کنند و فکری به حال تیم‌های خوزستان کنند.

سرمربی تیم فولاد خوزستان با اشاره به اینکه در یک تیم فوتبال چه بازیکن و چه مربی باید حاشیه امنیت داشته باشند، تصریح کرد: در ورزشگاه پر از دوربین‌های مدار بسته است، بیایند و این دوربین‌ها را چک کنند و متوجه شوند چه کسانی علیه تیم دوم جدول که ۱۷ بازی نباخته است، شعار می‌دهند. با این هزینه‌هایی که انجام شده، مسئولان باید ورود کنند. این موضوع برای امسال نیست و سال قبل هم وجود داشته است و شک ندارم که در سال‌های بعد هم ادامه پیدا می‌کند، مگر اینکه بیایند دوربین‌ها را چک کنند و بفهمند که برخی افراد دنبال چه هستند.

پورموسوی اضافه کرد: من با بازیکنانم زندگی می‌کنم و به آنها اعتماد دارم و با این شرایط تصمیم می‌گیرم که چه کسی را بازی دهم. آن وقت عده‌ای از بیرون به من می‌گویند که چه کسی را بازی دهم و چه کسی را بازی ندهم. کجای دنیا این‌طور است؟! رئال و بارسا هم گاهی اوقات می‌بازند، آیا بعد از هر باخت یا مساوی این اتفاقات برای‌شان رخ می‌دهد؟!

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )