رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید، کشور باید تکلیف خود را با فوتبال روشن کند.

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید، کشور باید تکلیف خود را با فوتبال روشن کند. درست مثل یک طلبکار، مثل کسی که توقع دارد تمام کشور با هزار و یک مشکل ریز و درشت اقتصادی و تمام مردمی که این روزها حتی برای نان سر سفره خانواده‌شان مشکل دارند، دست به سینه جلوی او و فدراسیونش بایستند و تعظیم کنند و هرچه دارند به پای او و فدراسیون فوتبال بریزند تا باز هم بیت‌المال را سرازیر جیب فوتبالی‌های بی‌درد و عار کند، فوتبالی‌هایی که امروز فقط یکی از پرونده‌های دروغ‌های بزرگ و میلیاردی‌شان رو شده است.

بله شما درست می‌گویید جناب تاج، کشور باید تکلیفش را با شما و فدراسیون فوتبال روشن کند، فدراسیونی که در تیم‌های تحت امرش میلیارد برای بازیکنان بی‌کیفیت و پایین‌تر از حد آماتور، پول خورد محسوب می‌شود. فدراسیونی که پرونده فسادش مدت‌هاست در راهروهای مجلس خاک می‌خورد، فدراسیونی که حتی همان ۴۵ میلیاردی که به قول خودتان به شما پرداخت می‌شود از سرش هم زیاد است.

رئیس فدراسیون حتماً بهتر از همه ما می‌داند که همین یکی، دو سال پیش بود که اعلام شد گردش مالی همین فوتبال بی‌پول به زعم او چیزی حدود ۲۰۰ میلیارد در سال است و قاعدتاً برای امسال چند برابر افزایش پیدا کرده است. حالا سؤال اینجاست که این کشور کدام تکلیفش را باید با فوتبال روشن کند؟ فوتبال تا حالا کم از بیت‌المال ارتزاق کرده؟ کم دست در جیب مردم داشته؟ اصلاً کدام موفقیت بین‌المللی را به دست آورده؟ اصلاً مگر ما قهرمان آسیا هستیم؟ به همان تیم فوتسال سوم دنیا هم که هنوز پاداش نداده‌اید، کشوری با این همه مشکل، تحریم و مسائل اجتماعی و سیاسی چه کاری باید برای فوتبالش انجام بدهد که نداده است؟

آقای تاج مثال‌های جالبی زده‌اید از قطر، عربستان، کره و ژاپن که فلان‌ قدر خرج فوتبالشان می‌کنند، اما نگفتید که آنها از چه راه‌‌هایی کسب درآمد می‌کنند، نگفتید که شرایط این کشورها به لحاظ فعالیت‌های اقتصادی چگونه است و اینجا در ایران چه مشکلاتی وجود دارد، اصلاً مثل اینکه در ایران زندگی نمی‌کنید که اینقدر راحت از هزینه‌های چندصد میلیاردی حرف می‌زنید و سر مردم منت هم می‌گذارید که تلاش کرده‌اید! وظیفه‌تان را انجام داده‌اید جناب تاج، باید بهترین بازی‌ها را برگزار و لیگ را سروقت برپا کنید، کار خارق‌العاده‌ای انجام نداده‌اید.

درست گفته‌اید کشور باید تکلیفش را با فوتبال روشن کند، باید روشن شود چرا وقتی بروبچه‌های کشتی، تکواندو، وزنه‌برداری، تیراندازی، کاراته و بروبچه‌های جانباز و معلول در میادین ورزشی پشت سر هم افتخار کسب می‌کنند و مدال می‌آورند؛ میلیارد، میلیارد پول سرازیر فوتبال می‌شود، فوتبالی که دروغ و فساد یک باشگاه آن تازه رو شده. درست گفتید جناب تاج کشور باید تکلیفش را با فوتبال روشن کند وقتی وزیر ورزش هیچ صدایی جز فوتبال را نمی‌شود، وقتی چشم و گوشش روی این همه اعتراض، کم‌توجهی و کمبود امکانات قهرمانان رشته‌های دیگر بسته شده و یک روز در میان از فوتبال صحبت می‌کند. کشور باید تکلیفش را با این فوتبال روشن کند. فوتبال تافته جدا بافته نیست باید تکلیفش روشن شود، باید نهادهای نظارتی به این مسئله ورود کنند که چگونه بازیکنان همین فوتبال با آبرو و حیثیت ایران بازی می‌کنند و میلیارد، میلیارد به جیب می‌زنند و بعد هم می‌روند آن طرف آب برای خودشان بازی می‌کنند، مسئله‌ای که مطمئناً مربوط به یک باشگاه نیست و اگر خوب بگردید موارد مشابه زیادی پیدا خواهید کرد.کشور باید تکلیفش را با فوتبال روشن کند، البته نه آنطور که مدنظر جناب رئیس فدراسیون است، بلکه باید طوری تکلیف را روشن کند که دیگر هیچ رئیس فدراسیونی جرئت نکند اینگونه خود را طلبکار مردم و کشور بداند.

منبع: جوان

این خبر حدود ۱۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.