دربی مادرید این بار در شرایطی برگزاری می‌شود که ۲ تیم کمترین فاصله فنی چند سال اخیر را دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دویست و هجدهمین دربی مادرید در حالی از ساعت ۲۳:۱۵ شنبه به میزبانی اتلتیکو مادرید در ورزشگاه تازه تاسیس واندا متروپولیتانو انجام می‌شود که هر ۲ تیم در ۱۱ هفته گذشته سپری شده بر مدار ثابتی گام برنداشته‌اند. تساوی‌های متوالی اتلتیکو مانع برتری امتیازی این تیم نسبت به همشهری شده و از طرفی قهرمان اروپا هم در حال جبران شروع ضعیفش است و هنوز موتور تیم زیدان به معنای واقعی کلمه روشن نشده است.

شرایط جدول

رئال و اتلتیکو ۲۳ امتیازی هستند و تنها ۳ تفاضل گل بالاتر، فاتح ۳ فصل از ۴ فصل اخیر لیگ قهرمانان اروپا را بالاتر از روخی بلانکو قرار داده است. اتلتیکو به عنوان تنها تیمی که این فصل توانسته بارسلونا را در لالیگا متوقف کند، کماکان خط دفاعی قدرتمند گذشته را دارد اما تحت تاثیر افت گریزمان اندکی از زهر خط حمله‌اش کاسته شده است. رئال مادرید و زیدان با لشکر مصدومانش دست و پنجه نرم می‌کند و سرمربی بارها اعلام کرده اگر همه بازیکنانش را در اختیار داشت، اکنون در شرایط بهتری بود. رئال مادرید برخلاف فصول قبلی در خط دفاع چندان قدرتمند نیست و بارها از این بابت ضربه خورده است؛ هر چند عناصر تهاجمی اتلتیکو مادرید هم به اندازه چند سال قبل زهردار نشان نمی‌دهند با این اوصاف احتمالا شاهد یکی از نزدیک‌ترین دربی‌های مادرید در چند سال اخیر خواهیم بود؛ نبردی بین ۲ تیم نه‌چندان در اوج اما باصلابت در هر رویارویی با همشهری!

رویارویی‌های قبلی

در ۲۱۷ رویارویی قبلی ۲ تیم در همه رقابت‌ها، ۱۰۹ بار رئال مادرید پیروز شده، ۵۳ تساوی شکل گرفته و ۵۵ بار اتلتیکو مادرید برتری را به چنگ آورده است. آخرین جدال ۲ تیم با برتری بی‌حاصل ۲ بر یک اتلتیکو مادرید در بازی خانگی دور برگشت نیمه‌نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا همراه شد. ۳ نتیجه ۵ بر صفر، یک‌طرفه‌ترین نتایج تاریخ دربی مادرید را ساخته است. رئال مادرید در فصول ۱۹۸۴-۱۹۸۳ و ۱۹۵۹-۱۹۵۸ و اتلتیکو مادرید در فصل ۱۹۴۸-۱۹۴۷ با این نتیجه رقیب را شکست دادند.

غایبان دربی

بزرگ‌ترین غایبان از اردوی رئال مادرید هستند؛ ایسکو و بیل. ایسکو در بازی دوستانه اسپانیا آسیب دید و جا را برای حضور بنزمای ناآماده درخط حمله رئال مادرید باز کرد؛ آنچه از نظر هواداران رئال مادرید اصلا اتفاق خوبی نیست. از همه بدتر اینکه رئال مادرید بیل دوباره مصدوم را هم در این دربی در اختیار نخواهد داشت. کلکسیونر بزرگ مصدومیت نواحی مختلف بدن، بدجوری رئالی‌ها را به فکر به دست آوردن پول خرید بازیکنان بزرگ از راه فروشش انداخته است! در اتلتیکو مادرید تقریبا همه اعضای کلیدی آماده هستند اما امکان غیبت کوکه به دلیل مصدومیت نه‌چندان جزئی در تمرینات چند روز اخیر وجود دارد.

ترکیب احتمالی

اتلتیکو مادرید: اوبلاک، هرناندس، گودین، ساویچ، فران، سائول، هرناندس، گابی، توماس، گریزمان و کوره‌آ

رئال مادرید: کاسیا، وایخو، ناچو، راموس، مارسلو، کاسیمیرو، کروس، بنزما، آسنسیو، رونالدو و واسکز

این خبر حدود ۱۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.