بازیکن سابق تیم ملی فوتبال انگلیس پس از انتخابش به عنوان مجری مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: به خوبی هیجان قرعه‌کشی جام جهانی را می‌شناسم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از روزنامه ریانووستی روسیه، گری لینه‌کر (بازیکن سابق تیم ملی فوتبال انگلیس و روزنامه‌نگار) و ماریا کوماندنایا (مجری ورزشی روسی) به عنوان مجریان مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از سوی فیفا انتخاب شدند. مراسمی که ۱۰ آذر ماه سال جاری در کرملین برگزار خواهد شد. گری لینه‌کر و ماریا کوماندنایا از سوی فیفا برای هدایت این مراسم انتخاب شدند و ۶ نفر دیگر نیز در روزهای آینده معرفی می‌شوند.

گری لینه‌کر پس از انتخابش از سوی فیفا گفت: به عنوان بازیکن افتخار ۲ بار حضور در مرحله نهایی جام جهانی را داشتم و خوشحالم که این بار می‌توانم به عنوان یک مجری بخشی از این رقابت‌ها باشم. من انتظارهای خسته‌کننده را به یاد دارم که چه حریفانی به سوی تیم من (انگلیس) برخورد خواهند کرد. بنابراین به خوبی هیجان شکل‌گرفته در مراسم قرعه‌کشی جام جهانی را می‌شناسم.

زوانمیر بوبان، معاون دبیر کل فیفا نیز درباره انتخاب گری لینه‌کر به عنوان مجری مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اظهار داشت: فیفا از گری لینه‌کر بابت پذیرش این پیشنهاد بسیار قدردان است و او همراه ما در این تورنمنت مهم جهان فوتبال خواهد بود. او در قالب یک بازیکن و گلزن افسانه‌ای علاقه‌اش به فوتبال را نشان داد و حالا در نقش یک مجری و متخصص فوتبال به دوران درخشان گذشته‌اش ادامه می‌دهد. این برای من افتخار است که گری لینه‌کر مراسم قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه را مجری‌گری خواهد کرد.

گری لینه‌کر در تیم‌های انگلیسی لستر سیتی، اورتون، تاتنهام و بارسلونا اسپانیا بازی کرده است. او در جام جهانی ۱۹۸۶ با ۶ گل زده به عنوان بهترین مهاجم شناخته شد. لینه‌کر در جام جهانی ۱۹۹۰ به انگلیس جهت صعود به مرحله نیمه‌نهایی کمک زیادی کرد. سابقه ۸۰ بازی ملی در انگلیس دارد و ۴۸ گل به ثمر رساند.

این خبر حدود ۱۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.