هافبک تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: اعتقادمان این است که اگر تیم نوجوانان حفظ شود می‌تواند قهرمان جام جهانی شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد شریفی پس از بازگشت تیم نوجوانان ایران از مسابقات جام جهانی نوجوانان هند با ابراز خوشحالی از نتایج این تیم در این رقابت‌ها در جمع خبرنگاران گفت: ما بازی‌های خیلی خوب و باکیفیتی را در جام جهانی نوجوانان ارائه کردیم و در نهایت به تیمی باختیم که بازیکنانش از تیم‌های قدر اسپانیا از جمله بارسلونا و رئال مادرید بودند. البته من نمی‌خواهم به این موضوع خیلی بپردازم، اما تیم نوجوانان کار بزرگی انجام داد و من لازم می‌دانم از تمام مربیان این تیم تشکر ویژه داشته باشم، چرا که آنها دو سال تمام بیشترین زحمت را برای تیم کشیدند.

وی افزود: تمام هدف ما این بود که جزو چهار تیم نهایی جام جهانی قرار بگیریم، اما قسمت نشد. همه تمام تلاش‌شان را کردند تا به هدف‌مان برسیم به جرأت می‌گویم هیچ‌کس در تیم ما کم نگذاشت. قرار گرفتن در جمع هشت تیم برتر دنیا برای فوتبال ما افتخار بزرگی است.

هافبک تیم فوتبال نوجوانان ایران با بیان اینکه این تیم باید حفظ شود، خاطر نشان کرد: من نباید این حرف را بزنم، اما کارشناسان هم چنین عقیده‌ای دارند که این تیم باید حفظ شود، اگر الان ما در جام جهانی نوجوانان نتیجه گرفتیم به خاطر این بود که از زیر ۱۰ سال کنار هم بازی کردیم و پنج شش سال است، این تیم دور هم جمع شده. در حال حاضر هم نباید این تیم را رها کنند. من به شما قول می‌دهم اگر این تیم تا رده بزرگسالان حفظ شود حتی می‌توانیم در این رده قهرمان جام جهانی شویم.

شریفی در واکنش به این پرسش که «آیا بهتر نیست این تیم به جای تیم جوانان عازم مسابقات پیشرو شود؟»، گفت: تیم جوانان چند ماهی است که تشکیل شده و طبیعی است که حق آنهاست عازم مسابقات مقدماتی آسیا شوند، ضمن اینکه ما تازه از مسابقات سنگین برگشتیم و تیم کمی خسته است. در این مورد قطعاً مسئولان و مربیان تیم نوجوانان و جوانان تصمیم‌گیرنده هستند.

وی در پایان راجع به اینکه گفته می‌شود فدراسیون فوتبال نیمی از پاداشی که وعده داده بود به تیم نوجوان پرداخت کرده است، خاطر نشان کرد: پاداش‌ها را پرداخت کردند که شخصاً از رقم آن راضی هستم. ما بازیکنان نوجوانان در سنی هستیم که نباید تمرکز‌مان را روی مسائل مالی قرار دهیم. هرچند پاداش‌هایی که در طول بازی‌ها به بازیکنان پرداخت شد از لحاظ روحی و روانی ما را شارژ کرد.

این خبر حدود ۱۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۱ )