کارشناس فوتبال ایران در آستانه دربی هشتاد و پنجم گفت که در صورت اینکه استقلال تیمش را با دو مهاجم روانه میدان کند کار شاگردان برانکو دشوار خواهد شد.

رضا پرکاس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره رویارویی پرسپولیس و استقلال در روز پنجشنبه هفته جاری، اظهار داشت: دربی دیداری است که همه‌جا برای هواداران و اعضای دو تیم از همه لحاظ اهمیت دارد. درست است که این بازی سه امتیاز بیشتر ندارد، اما از نظر روحی می‌تواند تاثیر زیادی در تیم‌ها داشته باشد.

وی با بیان اینکه این بازی با توجه به شرایط دو تیم باید یک برنده داشته باشد، یادآور شد: پرسپولیس می‌تواند با پیروزی به صدر برگردد. استقلال هم روند رو به رشد خودش را شروع کرده و تیمش صاحب تفکرات جدیدی شده است. باخت از نظر جدولی برای پرسپولیس زیاد تاثیر ندارد، اما برای استقلال چرا. از طرفی دیگر استقلال اگر با دو مهاجم بازی کند، کار برای دفاع پرسپولیس سخت خواهد بود. در کل فکر می‌کنم حساسیت این بازی در وسط زمین است. هر تیمی که وسط زمین را بگیرد، برنده می‌شود.

این کارشناس فوتبال در مورد محرومیت وریا غفوری و محسن مسلمان از سوی کمیته اخلاق، تصریح کرد: این دو بازیکن نسبت به یکدیگر پست‌های متفاوتی دارند. در استقلال غفوری می‌تواند جایگزین داشته باشد، اما مسلمان چون بازیساز است، کار برانکو سخت خواهد شد. پرسپولیس رسن را دارد، اما در کل مهره کلیدی‌تری را از دست می‌دهد و کار برایش سخت‌تر است. می‌گویند محرومیت این دو بازیکن هنوز قطعی نیست، چون در فوتبال ایران تا دقیقه آخر همه‌چیز امکان پذیر است.

پرکاس که سابقه حضور در آلمان را هم دارد، درباره حضور وینفرد شفر در استقلال گفت: شفر صاحب سبک است و تجربه دارد. سن سرمربی مهم نیست، چون او بیشتر وظیفه مدیریت تیم را دارد. سرمربی فقط سیاست کلی تیم را می‌دهد و تمام می‌شود، اما بازیکن باید آکادمیک سیستم را بلد باشد، مثل یک موزیسین که اگر نُت را بلد باشد، می‌تواند هر آهنگی را بزند، اما متاسفانه بازیکنان ما در رده ملی هم فوتبال را به صورت آکادمیک یاد نگرفتند. این موضوع باعث می‌شود کار برای مربی هم سخت‌تر شود.

این خبر حدود ۱۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.