وزیر ورزش گفت: به نظر من فوتبال و ورزش کشور نیازمند یک موزه است، در حال حاضر جام‌هاى استقلال و پرسپولیس از جام تخت جمشید تا امروز کجاست چگونه نگهدارى مى‌شوند؟

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست رئیس و اعضا هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با وزیر ورزش و جوانان امروز برگزار شد.

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش در این نشست گفت: به برکت جمهورى اسلامى، جوانان ایران در کنار پیشرفت هاى بزرگ هسته‌اى، نانو تکنولوژى و المپیادهاى علمى و بسیاری از رشته های مختلف در ورزش و هنر هم سرآمد جهانى هستند.

وی ادامه داد: به نظر من هویت و شخصیت فوتبال نیاز به بازسازى مجدد دارد. به نظرم مباحث گسترده فساد و دعواهاى مدیریتى و حواشى بى پایان به شدت به شخصیت و وجهه فرهنگى فوتبال صدمه زده است باید این وضع اصلاح شود نباید اجازه دهیم تعدادى ورزشکار خاص و محدود و برخى تماشاگرنما فضاى فوتبال ما را مخدوش کند.

وزیر ورزش تأکید کرد: موضوع حق پخش را باید بصورت برد - برد با صداو سیما دنبال کنیم. راه ندادن دوربین ها به استادیوم در شان ورزش و فوتبال و مردم نیست. این حق مردم و جوانان است که بتوانند بازى هاى مورد خود را نگاه کنند در یکى دو نوبت که با علی عسگرى رییس سازمان صدا و سیما صحبت کردم و امیدوارم به راهکار مناسبى برسیم و با رعایت منافع صدا وسیما، منافع فوتبال و ورزش هم حفظ شود.

وی افزود: فوتبال یک صنعت بزرگ است. وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال باید سازوکار این موضوع را ایجاد کنند. اطلاع دارم فدراسیون برنامه استراتژیک بازاریابی را تهیه کرده است و امیدوارم به بزودى جنبه اجرایى پیدا کند در هرصورت کاهش دخالت دولت و افزایش حمایت و نظارت از بخش خصوصى و باشگاهها سیاست جدى ما خواهد بود.

سلطانی‌فر تصریح کرد: کشور ما از هر جهت توان میزبانى بازی‌هاى بزرگ را دارد این موضوع نمادى از ثبات، آرامش و اقتدار و امنیت جمهورى اسلامى است و پیام هاى خوب حتى سیاسى برای دنیا دارد و حداقل ان براى کشور بالا بردن استانداردهاى فنى و زیر ساختى است.

وی گفت: به نظر من فوتبال و ورزش کشور نیازمند یک موزه است. در حال حاضر جام هاى استقلال و پرسپولیس از جام تخت جمشید تا امروز کجاست چگونه نگهدارى مى‌شوند؟ این موزه هم جمع آورى هویت و افتخارات ملى و هم فرصت خوبى براى انتقال فرهنگى و نسلى این افتخارات و اسناد است.

این خبر حدود ۳ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.